Udostępnij
Tweetnij

Nowy Messenger ciągle nie jest dostępny, ale Facebook testuje dark mode (aktualizacja)

Nowy Messenger to aplikacja, na którą czeka wielu użytkowników. Facebook jednak w zeszłym roku szybko ją wycofał. Okazuje się jednak, że jest już niemal gotowy do wdrożenia dark mode. Testy funkcji są już prowadzone w komunikatorze Messenger, ale tylko na wybranych rynkach. Zapewne Facebook niedługo ponownie rozpocznie rollout.

Nowy Messenger został ogłoszony już kilka miesięcy temu. Jak dobrze pamiętamy, Facebook zaczął go wprowadzać jesienią, ale szybko się rozmyślono i zmiany wycofano. Wśród nowości w odświeżonym komunikatorze znajduje się dark mode, czyli ciemny motyw. Wygląda na to, co doszukała się Jane Manchun Wong, że testy funkcji są już prowadzone.

Wong, która prześwietliła kod aplikacji Facebook Messenger, stwierdza, że na wybranych rynkach, ale na pewno nie w Stanach Zjednoczonych, prowadzone są testy dark mode. Komunikat widoczny poniżej pojawia się w sekcji Ja komunikatora. Widzicie to na poniższym zrzucie ekranowym. Można tu znaleźć informację, że funkcja nie jest jeszcze gotowa. Gdy prace zostaną ukończone, to pojawi się wszędzie.

Nowy Facebook Messenger dark mode tryb ciemny kiedy

Nowy Messenger to nie tylko dark mode

Jak dobrze wiemy, nowy Facebook Messenger nie zawiera jedynie trybu ciemnego. Nowości będzie znacznie więcej, bo komunikator zostanie przeprojektowany i uproszczony. Główne sekcje będą trzy. Nawigacja po oknach aplikacji również ma być przejrzystsza i ułatwiona.

Na razie nie wiemy, kiedy Facebook będzie gotowy do ponownego udostępnienia odświeżonego komunikatora. Ciągle też nie wiadomo, czemu nowy Facebook Messenger został wycofany. Firma nie udostępniła oficjalnego stanowiska w tej sprawie. Nabrano wody w usta i przyczyna ciągle pozostaje tajemnicą.

Aktualizacja: Wong opublikowała zrzuty ekranowe z komunikatora Messenger, gdzie uruchomiony jest dark mode. Możecie je zobaczyć poniżej. Widzimy, że tryb ciemny w aplkacji prezentuje się naprawdę dobrze. Nie pozostaje nic innego, jak teraz czekać, aż Facebook udostępni nowości u wszystkich użytkowników.

Nowy Facebook Messenger dark mode tryb ciemny kiedy

Przeczytaj także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z grudnia

źródło: Twitter

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij