Udostępnij
Tweetnij

Google Chrome na Androida też dostanie ciemny motyw

Google Chrome na smartfony również otrzyma ciemny motyw. Z pewnością ma to sens, skoro cały Android Q również ma obsługiwać dark mode. Plany Google ujawnia jeden z commitów, który dostrzeżono w Chromium. Tam pojawiły się informacje o ciemnym motywie w mobilnej przeglądarce Chrome. Początkowo ma to być eksperyment.

Google Chrome ma ukrytą obsługę dark mode w poglądowych wersjach na Windows i macOS. Ostatnio wspominaliśmy wam, że ciemny motyw pojawi się także w systemie Android Q. Teraz dowiadujemy się, że podobna funkcja planowana jest z myślą o mobilnej edycji przeglądarki giganta z Mountain View. Plany ujawnia nam jeden z nowych commitów w Chromium.

Tam dostrzeżono informacje o planowanym eksperymencie, którym będzie dodanie nowej flagi dla dark mode w przeglądarce Chrome. To oznacza, że początkowo funkcja będzie dostępna w ramach testów i pewnie wspomnianą flagę trzeba będzie aktywować ręcznie. Dopiero wtedy przeglądarka wyświetli ciemny motyw. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy można spodziewać się takiej opcji. Prawdopodobnie w finalnej wersji aplikacji trochę sobie na to poczekamy.

Google Chrome ciemny motyw dark mode kiedy Android Q

Android Q i Chrome z obsługą ciemnego motywu pewnie za kilka miesięcy

Nie spodziewajmy się, że ciemny motyw w przeglądarce Chrome pojawi się na dniach. Google zapewne będzie chciało go wprowadzić przy okazji dodania dark mode do systemu Android Q. Taka funkcja ma być rzekomo gotowa w maju, bo pewnie wtedy odbędzie się konferencja I/O 2019, po której gigant z Mountain View udostępni testowe wydanie nowego Androida. Możliwe, że dopiero też wtedy funkcja pojawi się w mobilnym Chromie.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe gry mobilne z grudnia

źródło

Dritone

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij