Udostępnij
Tweetnij

Android Q (10.0) dostanie ciemny motyw. Google już nad nim pracuje

Android Q (10.0) to nadchodząca platforma dla smartfonów od Google i nie tylko. Nowe informacje sugerują, że pojawi się dark mode, czyli ciemny motyw. Google już nad nim pracuje, co zdaje się potwierdzać jeden z wpisów w Chromium. Premiera systemu Android 10.0 odbędzie się pewnie dopiero w drugiej połowie roku.

Android Q, czyli wersja z numerkiem 10.0, jest już w przygotowaniu. Wygląda na to, że nowy system dla smartfonów może w końcu dostać natywny dark mode, czyli ciemny motyw. W ten sposób oprogramowanie w końcu zostałoby w pełni dostosowane do ekranów OLED. Google obecnie robi to z aplikacjami, ale do pełni szczęścia jeszcze brakuje.

Plany Google związane z implementacją trybu ciemnego w systemie Android Q zdaje się potwierdzać jeden z wpisów w bug trackerze Chromium. Tam dostrzeżono informację, którą widzicie poniżej. Jak nietrudno zauważyć ciemny motyw w całym systemie ma być gotowy do maja. Pewnie wtedy odbędzie się konferencja I/O 2019, gdzie gigant z Mountain View pochwali się nowością.

Google Android Q ciemny motywy dark mode kiedy premiera Android 10.0

Android Q (10.0) dopiero w drugiej połowie roku

W maju na Google I/O 2019 pewnie zobaczymy już system Android Q z niemal sfinalizowanym ciemnym motywem. Niedługo po konferencji gigant z Mountain View najpewniej udostępni betę oprogramowanie, gdzie użytkownicy Pixeli i być może kilku innych smartfonów będą mogli wypróbować ją na własnych sprzętach. Wcześniej, bo w okolicy marca 2019 roku, powinna pojawić się wczesna edycja deweloperska systemu. Stabilne oprogramowanie powinno pojawić się w sierpniu.

Na razie nie wiadomo, jakie dokładnie inne nowości wniesie Android Q. To okaże się z czasem. Plany Google związane z implementacją dark mode w systemie na pewno jednak cieszą. Na efekty pomysłu musimy poczekać.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe gry mobilne z grudnia

źródło: AndroidPolice

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij