Udostępnij
Tweetnij

Google Chrome w Windows 10 dostanie tryb ciemny

Google Chrome to przeglądarka, która ma już dostępny tryb ciemny między innymi dla użytkowników systemów macOS. Windows 10 do tej pory nie miał takiej funkcji. Okazuje się jednak, że włączenie takiej opcji nie musi być trudne. Wystarczy, że będziemy korzystać z testowej wersji przeglądarki – Canary. Włączenie trybu nie jest trudne.

Google Chrome nie ma trybu ciemnego dla Windows 10. To w sumie może dziwić niektórych użytkowników, bo tryb ten pojawia się w macOS. Okazuje się jednak, że taki tryb faktycznie istniał dla systemu Microsoftu, jednak został zablokowany. Można go jednak odblokować, a my powiemy wam jak to zrobić.

google chrome canary dark mode tryb ciemny Windows 10

Zgodnie z raportem o błędzie, odkrytym przez Techdows, Google planuje wprowadzenie trybu ciemnego do Windows 10 co najmniej od maja zeszłego roku. Komentarze na temat zmiany kodu, które można znaleźć Chromium Gerrit ujawniły, że Windows 10 miał początkowo uzyskać wsparcie w trybie ciemnym wraz z systemem macOS. Początkowa wersja kodu przeglądarki Chrome do wykrywania ustawień trybu ciemnego systemu została utworzona, ale stwierdzono, że ma pewne wady i ją zablokowano.

google chrome canary dark mode tryb ciemny Windows 10

 

Google Chrome z trybem ciemnym dla Windows 10 był, ale go zablokowano

Te wady sprawiają, że deweloper początkowo zatrzymał postępy w przygotowywanym kodzie. Najpierw musiał naprawić istniejące błędy. Okazało się jednak, że Google nie dało rady i po prostu usunęło ten kod. Wiadomo jednak, że tryb ciemny w Google Chrome dla Windows 10 i macOS powinien być prawie identyczny. Można zatem użyć informacji o wersji macOS i zastosować ją w systemie Microsoftu.

Funkcja trybu ciemnego nie została jeszcze udostępniona w wersji stabilnej, ale jest dostępna w wersji Chrome Canary dla systemu Windows. Możesz ją włączyć, klikając prawym przyciskiem myszy skrót do Chrome Canary. Następnie wybierz Właściwości, a później dodaj „-Force-dark-mode” w miejscu, które zostało oznaczone poniżej na grafice. Powyżej znajdziecie grafiki pokazujące, jak tryb ciemny wygląda w przeglądarce w wersji na Windowsa 10.

google chrome canary dark mode tryb ciemny Windows 10

Zobacz także: Najlepsze nowe gry mobilne z grudnia

Źródło

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij