Udostępnij
Tweetnij

Netflix kończy z płatnościami poprzez iTunes. Nie kupisz subskrypcji na urządzeniach Apple

Netflix poinformował, że rezygnuje z płatności poprzez iTunes. To oznacza, że dostępu do popularnej usługi VoD nie będzie można już wykupić na urządzeniach Apple z pominięciem przeglądarki internetowej. Decyzja nie dziwi, bo Netflix po prostu tracił na tym pieniądze. Apple pobierało prowizję w wysokości 30%.

Netflix od dawna oferował możliwość nabycia nowej subskrypcji poprzez iTunes. Okazuje się, że w tym roku była to najbardziej dochodowa aplikacja w App Store, które wygenerowała setki milionów dolarów przychodu. Oczywiście, z pożytkiem dla Apple, które zawłaszczyło sobie 30% tej kwoty w ramach prowizji. Teraz popularna usługa VoD kończy z tego typu płatnościami.

Netflix poinformował, że rezygnuje z płatności dokonywanych z wykorzystaniem iTunes. Nie są to jednak zmiany, które wprowadzono teraz. Wygląda na to, że już w zeszłym miesiącu. Firma już latem eksperymentowała z porzuceniem tego rozwiązania na platformie Apple. Teraz zdecydowano się na wprowadzenie zmian na stałe.

Netflix iTunes Apple subskrypcja
fot.: Macrumors

Netflix nie zablokuje płatności na sprzętach Apple dla dotychczasowych subskrybentów

Warto dodać, że możliwość dokonywania płatności poprzez iTunes została wylączona tylko dla nowych subskrybentów i tych powracających. Dotychczasowi użytkownicy, którzy zdecydowali się na taką opcję, nadal mogą z niej korzystać na urządzeniach Apple. Szacuje się, że przychody w aplikacji Netflix tylko z App Store wyniosły w tym roku ponad 790 mln dolarów. Jeśli tak, to samo Apple pozyskało w ten sposób aż 237 mln dolarów prowizji. To pieniądze, które właściciele popularnej usługi VoD mogli w zasadzie zatrzymać. Dlatego rezygnacja z płatności poprzez iTunes tym bardziej nie dziwi.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe gry mobilne z listopada

źródło: Venturebeat (via Macrumors)

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij