Udostępnij
Tweetnij

Wiadomości od Google z ochroną przed spamem

Wiadomości od Google doczekały się nowej funkcji. To ochrona przed spamem, która zaczyna pojawiać się u wybranych użytkowników aplikacji na urządzeniach z systemem Android. Już wcześniej w tym miesiącu dostrzeżono, że Google bierze się na dobre za spam. Na razie widzą to rozwiązanie w aplikacji wiadomości nieliczni użytkownicy.

Wcześniej w tym miesiącu dostrzeżono, że Google zaczyna wprowadzać w aplikacji Wiadomości ochronę przed spamem. Początkowo rozwiązanie było niekompletne i bardziej wyglądało to na jakiś program pilotażowy. Teraz rozpoczęto rollout funkcji. Ta zaczyna pojawiać się na smartfonach użytkowników systemu Android. Na czym to dokładnie polega?

Część użytkowników Wiadomości na Androida, które w rzeczywistości nie funkcjonują już pod taką nazwą, dostrzega w aplikacji nową funkcję. To ochrona przed spamem i komunikat wyjaśniający obecność tego rozwiązania pojawia się w oknie czatu na samym dole. Widzicie to na poniższym zrzucie ekranowym. W ustawieniach pojawia się też nowe ustawienia, które również widzicie poniżej.

Wiadomości Google ochrona przed spamem spam Android Wiadomości Google ochrona przed spamem spam Android

Aplikacja pozwoli na ochronę przed spamem, ale coś za coś. Google wyjaśnia, że część informacji z SMS-ów i innych wiadomości musi zostać wysłana na serwery firmy. Dopiero wtedy będzie mógł być prawidłowo wykryty spam. Gigant z Mountain View dodaje jednak, że nie dotyczy to numerów telefonów użytkowników.

Wiadomości od Google z ochroną przed spamem dla nielicznych

Niestety, to nowość, którą na razie widzą tylko nieliczny użytkownicy. Google zapewne rozpoczęło rollout w aplikacji Wiadomości, ale na razie dostępność ochrony przed spamem będzie zapewne ograniczona. Ponadto to nowość, która aktywowana jest po stronie serwerów. Nie można tego włączyć poprzez pobranie najaktualniejszej wersji aplikacji.

Przeczytaj także: Facebook i Messenger – triki i sztuczki, które warto znać

źródło: AndroidPolice

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij