Udostępnij
Tweetnij

Mapy Google z usprawnionym menu udostępniania

Mapy Google to aplikacja, która niezwykle często przechodzi nowe zmiany, dlatego trudno nad nimi nadążyć. Jeśli zastanawialiście się, co nowego zgotowało wam Google, to jest to nowe menu udostępniania. Jest on znacznie usprawniony w porównaniu do starszej wersji. Jest szybszy i sprawniejszy, tak jak obiecywał Dave Burke.

Mapy Google doczekały się kolejnych, ciekawych zmian w aplikacji. Pewnie już zauważyliście, że menu udostępniania na smartfonach z Androidem jest bardzo powolne i nieporęczne. Google obiecywało już jakiś czas temu przeprojektowanie. Jednym z kroków w tym kierunku jest wprowadzenie modyfikacji do Map.

Podstawowy model danych jest jednym z powodów, dla których udostępnianie arkusza w Androidzie było bardzo powolne powolne. Inżynier ds. Androida, Dave Burke, obiecał w listopadzie przeprojektowanie, które wprowadzi znacznie szybsze i przyjemniejsze w użyciu rozwiązanie. Osiągnięto to poprzez wykorzystanie jednej karuzeli dla kontaktów, a drugiej dla aplikacji i akcji. W związku z tym nie ma żadnego obciążenia, które mogłoby zakłócić działanie.

mapy google nowe menu udostępniania Android

Mapy Google z nowościami gotowe do pobrania

W Mapach Google ten arkusz udostępniania ma zaokrąglone rogi. Pole Do, w którym możemy ręcznie wpisać imię i nazwisko, numer telefonu lub adres e-mail, znajduje się u góry. Kontakty są wyświetlane obok, a przesunięcie w prawo pokazuje listę ukazującą więcej osób. Aplikacje znajdują się pod spodem. Powyżej menu udostępniania znajduje się karta z informacją o miejscu, a także możliwość udostępniania.

Nowa wersja 10.6.1 jest już dostępna do pobrania. Możecie z niej zatem skorzystać, jeśli chcecie zobaczyć te modyfikacje. Znajdziecie je w Sklepie Play.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z listopada

Źródło

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij