Udostępnij
Tweetnij

Facebook Messenger z aktualizacją aparatu

Facebook Messenger ma wiele ciekawych aktualizacji. Teraz aplikacja doczekała się kolejnej, ciekawej funkcji. Są nimi nowe tryby aparatu fotograficznego, znajdującego się w aplikacji. Co więcej, pojawiają się również nowe naklejki w rozszerzonej rzeczywistości, które można ustawiać na zdjęciach i filmach.

Facebook Messenger otrzymał szereg nowych funkcji aparatu dla swojej aplikacji. Oprócz natywnej obsługi zapętleń filmów, istnieje również tryb selfie, który automatycznie rozmywa tło, a także funkcja rozszerzonej rzeczywistości. Umożliwia ona umieszczanie naklejek na zdjęciach i filmach.

Facebook Messenger ma teraz pięć różnych trybów aparatu – normalny, wideo, tekst, bumerang i selfie – zaledwie dwa miesiące po tym, jak Facebook ogłosił duży przeprojektowanie programu Messenger z kluczowym naciskiem na prostotę. Przynajmniej są dobrze zintegrowane z interfejsem, na wygodnym przewijanym pasku w dolnej części wizjera.

Facebook od pewnego czasu oferuje efekty rozszerzonej rzeczywistości. Naklejki AR są próbą powiązania tych efektów z tymi samymi naklejkami, które obecnie mogą być przesyłane za pośrednictwem standardowych czatów. Naciskając ikonę aparatu obok naklejki możesz teraz dodać tę naklejkę jako obiekt rzeczywistości rozszerzonej.

Facebook Messenger ze zmianami już dziś

Według Facebooka, nowe funkcje Messengera będą dostępne dla większości użytkowników na całym świecie już dziś. U mnie jednak jeszcze ich nie widać. Jeżeli jeszcze ich nie widzicie, wystarczy uzbroić się w odrobinę cierpliwości. Z pewnością wkrótce się pojawią i będziecie mogli je pobrać na swoje urządzenie.

Nie tak dawno pojawiły się informacje, że Messenger pozwoli przesłać wideo i następnie będzie można zaczepić znajomego lub całą ich grupę do wspólnego oglądania. Prawdopodobnie Facebook pozwoli na to najpierw tylko dla filmów publikowanych w serwisie. Potwierdzono już, że na razie jest to wewnętrzny test, ale szczegółów nie podano. Na więcej informacji musimy jeszcze poczekać.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe gry mobilne z listopada

Źródło: Engadget

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij