Udostępnij
Tweetnij

Facebook wprowadza zdjęcia 3D

Facebook wprowadził kolejną nowość do swojej aplikacji na urządzenia mobilne z iOS i Androidem. Jest nią możliwość dodawania zdjęć w technologii 3D. Oznacza to, że fotografie wyglądają tak, jakby były robione w trójwymiarze. Jest to jednak jeszcze dość niedoskonała technologia, którą zdecydowanie należy ulepszyć.

Facebook wykorzystuje moc sztucznej inteligencji i telefony z dwoma kamerami, aby wyświetlać zdjęcia 3D na platformie. Jak sama nazwa wskazuje, zdjęcia 3D pozwalają na zerkanie na obraz w głębi. Aktualnie nowość jest już dostępna. Można ją zobaczyć w nowej wersji aplikacji.

Dzięki zdjęciom 3D możesz obracać telefon lub przesuwać palcem, aby uzyskać lepszy widok danej fotografii. Nie jest to jednak technologia doskonała. Odbywa się to za pomocą mnóstwa sztuczek oprogramowania, dlatego wyniki nie zawsze są dokładne. To tylko rozszerzony, bardziej interaktywny sposób wglądu w dane zdjęcia.

Facebook zdjęcia 3D

Facebook ma zdjęcia 3D, ale jest wiele błędów

Dzięki tej technologii możesz dowiedzieć się, jak wyglądają dane obiekty w trójwymiarze. Aby uzyskać jak najlepsze wyniki, serwis zaleca robienie zdjęć z dużym kontrastem między tłem a pierwszym planem. Jak widać na poniższym filmie, efekt nie jest bardzo dokładny i wprowadza pewne dodatki mające na celu wypełnianie brakujących części tła.

Facebook z nowościami jest już dostępny. Aktualizacja jest udostępniana fazami. Jeśli jeszcze nie widzicie zmian, wystarczy uzbroić się w odrobinę cierpliwości. Wkrótce powinny nadejść. Nie tak dawno wprowadzono również nową aplikację w wersji Lite na iOS. Facebook Lite na iPhone’y do tej pory nie był dostępny. Aplikację można było instalować tylko na urządzeniach z Androidem. Teraz to ulega zmianie, bo Facebook Lite na iOS pojawił się w App Store. Niestety, na razie tylko w Turcji i dlatego na własnych iPhone’ach go nie zainstalujecie.

Zobacz także: Najlepsze nowe gry mobilne z września

Źródło

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij