Udostępnij
Tweetnij

Facebook Lite na iPhone’a dostępny w App Store, ale go nie pobierzesz

Facebook Lite na iPhone’y do tej pory nie był dostępny. Aplikację można było instalować tylko na urządzeniach z Androidem. Teraz to ulega zmianie, bo Facebook Lite na iOS pojawił się w App Store. Niestety, na razie tylko w Turcji i dlatego na własnych iPhone’ach go nie zainstalujecie. Kto wie, a może już niedługo.

Facebook Lite na iOS to jedna z tych aplikacji, której do tej pory bardzo brakowało na iPhone’ach. Program zaczęto udostępniać na Androida już niemal cztery lata temu, bo w Sklepie Play dostrzeżono go po raz pierwszy na początku 2015 roku. Potem aplikację udostępniono szerzej. Również w Polsce.

Facebook Lite na iPhone’y pojawił się w tureckim App Store. Niestety, próba pobrania aplikacji w Polsce skończy się fiaskiem W tym celu trzeba dysponować Apple ID powiązanym z tym krajem. Na innych rynkach aplikacji jeszcze nie ma. Możemy jednak zobaczyć jej opis.

Facebook Lite na iPhone iOS App Store kiedy premiera skąd pobrać

Facebook Lite na iPhone’y waży niespełna 5 MB (choć pojawia się też informacja o 16,3 MB), czyli wiele razy mniejszej od zwykłej aplikacji popularnej społecznościówki na iOS. Tam rozmiar aktualizacji dostarczanych przez App Store sięga obecnie już kilkaset megabajtów. Program nie oferuje wszystkich funkcji, ale te najważniejsze są. Co bardzo ważne, będzie też działać w momencie nawiązania połączenia z wolną siecią, jak chociażby 2G.

Facebook Lite na iPhone’y wkrótce powinien być dostępny w innych krajach

Zuckerberg i spółka na razie tego nie ujawniają, ale Facebook Lite na iOS z czasem powinien trafić na kolejne rynki. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy dokładnie to nastąpi. Choć trzeba mieć na uwadze, że początkowo będą to kraje rozwijające się, gdzie internet często jest wolny. Z czasem powinno to być coraz więcej państw.

macOS Mojave premiera systemu Apple co trzeba wiedzieć nowości nowe funkcje kiedy premiera skąd pobrać link Mac App Store

Zobacz także: Najlepsze nowe gry mobilne z września

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij