Udostępnij
Tweetnij

WhatsApp z opcją obraz w obrazie dla YouTube, Instagramu i Facebooka

WhatsApp otrzymał nową aktualizację do wersji beta. Zakłada ona wprowadzenie opcji odtwarzania filmów w serwisów YouTube, Facebook czy Instagram bezpośrednio w aplikacji, bez konieczności wychodzenia z okna rozmowy. Taka opcja jest już od dawna dostępna w wersji na iOS. Została wprowadzona jeszcze w 2017 roku.

WhatsApp wprowadza kolejną wersję beta na Androida. Aktualizacja wprowadza tryb obrazu w obrazie. Tryb ten umożliwia użytkownikom odtwarzanie filmów z serwisów YouTube, Facebook, Instagram bezpośrednio w aplikacji.

Od teraz, gdy otrzymasz link do filmów, możesz odtwarzać filmy w aplikacji i nie musisz opuszczać rozmowy. Ta funkcja została wcześniej wykryta w testach. Taka aktualizacja pojawiła się w listopadzie 2017 roku na iOS. Po uaktualnieniu po dotknięciu ikony odtwarzania WhatsApp pokaże wideo w trybie obraz w obrazie, dzięki czemu można kontynuować nawigację na czacie, gdy wideo jest odtwarzane w tle. Jednak po przejściu na inny czat wideo znika, co nie ma miejsca w systemie iOS. Najprawdopodobniej zatem możemy spodziewać się jeszcze jednej aktualizacji dla Androida.

WhatsApp beta z nowością, ale w stabilnej wersji jeszcze poczekamy

Jeśli nie zaktualizowałeś WhatsApp, możesz zarejestrować się w wersji beta, aby wypróbować tę funkcję. Nie wiadomo, kiedy dokładnie funkcja trafi do stałej wersji aplikacji. Być może ją niedługo zobaczymy. Google testuje też od jakiegoś czasu inteligentne odpowiedzi na wiele różnych sposobów w ostatnim czasie. Teraz taka funkcjonalność zostanie dodana do Gboard. Firma już testuje je w popularnych programach do przesyłania wiadomości takich jak Facebook Messenger, Wiadomości na Androida czy właśnie WhatsApp.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida

Źródło: Wabetainfo

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij