Udostępnij
Tweetnij

Instagram Stories z dłuższymi filmami

Instagram Stories ma ograniczone czasowo filmiki. Po ich nagraniu należy kolejny raz nagrać jeszcze jeden filmik, jednak często psuje to płynność wideo. Teraz ma się to jednak zmienić. Firma chce wprowadzić dłuższe wideo. Wciąż będą one podzielone na sekwencje, jednak będą zachowywały wspomnianą płynność.

Instagram Stories to jedna z tych funkcji, z których najczęściej korzystają użytkownicy tej aplikacji. Pozwala ona, w wielkim skrócie, na dzielenie się krótkimi, kilkunastosekundowymi filmikami z naszymi znajomymi. Teraz doczekają się kolejnej, ciekawej zmiany. Pozwoli ona na nagrywanie dłuższych sekwencji właśnie na Stories.

Do Instagram Stories można nagrywać wiele filmików, które będą tworzyły pewne sekwencje. W tym wypadku jednak po 15 sekundach musimy kolejny raz nagrywać oddzielny filmik, co zakłóca nieco ciągłość. Teraz ma się to jednak zmienić. Planowana zmiana zakłada, że będziemy mogli nakręcić znacznie dłuższy film. Będzie on, jak w przypadku poprzedniej wersji, podzielony na 15-sekundowe sekwencje, jednak podczas odtwarzania będziemy z jednej przechodzić płynnie w kolejną.

Instagram Stories z ciekawą opcją, ale nie bez problemów

Jak donosi jeden z użytkowników serwisu Reddit, który ma już uruchomioną tę funkcję, ma ona pewną wadę. Tekst, który umieścimy na pierwszym wideo, nie będzie widniał w pełnym filmie, a jedynie na tej sekwencji, na której go umieścimy. Oznacza to, że będziemy musieli osobno umieszczać napisy dla każdego krótkiego wideo. Jak to będzie wyglądało w rzeczywistości, możecie zobaczyć w najnowszym wideo.

Nie tak dawno Instagram dostał kolejną aktualizację. Dostosowuje ona interfejs użytkownika i wygląd aplikacji do nowych ekranów. Tyczy się to przede wszystkim modeli iPhone Xs Max i iPhone Xr, które mają znacznie większe ekrany.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z września

Źródło: AndroidPolice

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij