Udostępnij
Tweetnij

Google News na Androida w końcu z trybem ciemnym

Google News ma w najbliższej przyszłości otrzymać bardzo ważną aktualizację. Wprowadzi ona długo wyczekiwany tryb ciemny, który oszczędzi przede wszystkim nasz wzrok podczas nocnego czytania. Tryb ciemny pojawił się już w kilku aplikacjach wspomnianej firmy. Teraz Google kontynuuje wprowadzanie nowości w kolejnych programach.

Google News doczeka się w końcu długo wyczekiwanej aktualizacji wprowadzającej tryb ciemny. Taki tryb pojawił się już w wielu aplikacjach tej firmy. Na liście jest chociażby YouTube czy Wiadomości na Androida. Teraz otrzymała go kolejna aplikacja z listy.

Tryb ciemny po prosty odwraca kolory. Użytkownicy zazwyczaj mają do czynienia z białym tłem i ciemnymi napisami. W przypadku wspomnianej zmiany tło robi się ciemne, a litery jasne. W ten sposób oszczędzamy swój wzrok, kiedy między innymi czytamy po ciemku. Taki tryb nie zmienia jednak działania aplikacji. Wciąż pojawiają się te same opcje i ten sam tekst, który widzielibyśmy w trybie standardowym. Zmienia się jedynie opcja kolorystyczna.

Google news tryb ciemny

Tryb ciemny w Google News z czterema opcjami ustawień

Tryb ciemny w Google News ma, jak mówią nieoficjalne informacje, cztery opcje w ustawieniach. Możemy wybrać opcję zawsze włączoną, automatyczną, tylko w trybie oszczędzania baterii i nigdy. Większość z opcji jest czytelna, więc wyjaśnimy wyłącznie tryb automatyczny. Włącza się on w nocy lub gdy mamy opcję oszczędzania baterii.

Wspomniany tryb nie jest jeszcze dostępny na stałe. Jak mówią użytkownicy, widoczny jest on w wersji 5.5. Nie została ona do tej pory udostępniona szerokiemu gronu odbiorców. Jeśli jej nie widzicie, uzbrójcie się w cierpliwość. Powinna niedługo nadejść. Jest to aktualizacja po stronie serwera, więc nie ma aktualnie pliku APK, który byłby pomocny w tym wypadku.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z września

Źródło

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij