Udostępnij
Tweetnij

Mapy Google z opcją integracji z odtwarzaczem muzyki

Mapy Google doczekały się teraz nowej, świeżej wersji testowej. Możemy w niej wprowadzić integrację z aplikacjami muzycznymi. W ten sposób podczas nawigowania możemy jednocześnie słuchać muzyki. Zmiany są aktualnie dostępne w ramach testów. Mogą z nich korzystać jedynie wybrani użytkownicy.

Mapy Google otrzymają wiele ciekawych zmian. Zespół zajmujący się projektem ogłosił, że pojawią się między innymi nowe karty odnoszące się do dojazdów. Grupują one razem wskazówki dojazdu. Mapy wprowadzają także integrację nowego odtwarzacza multimedialnego podczas nawigacji.

Funkcja odtwarzania multimediów jest standardowo wyłączona. Musi być włączona w ustawieniach, byśmy mogli z niej skorzystać. Jeśli to zrobimy, pojawi się okienko pokazujące kompatybilne aplikacje muzyczne. Lista jest chwilowo ograniczona i pojawiają się na niej Muzyka Google Play, Spotify i Apple Music.

mapy google

Mapy Google z nową opcją wprowadzają nowe ikony w interfejsie użytkownika

Po wybraniu aplikacji pojawi się nowa ikona ukazująca się przy włączonej nawigacji między głośnością a kompasem. Jeśli jej dotkniemy, zobaczymy odtwarzacz muzyki u dołu ekranu. Zawiera on w sobie okładkę albumu, tytuł utworu i wykonawcę. Znajdują się tam też przyciski sterowania odtwarzaniem, paskiem postępu i menu pozwalające na przeglądanie list odtwarzania. Poza tym można spodziewać się również nowej zakładki odnoszącej się do naszych dojazdów. W ten sposób możemy je łatwo pogrupować.

mapy google

Zmiany zaczęły pojawiać się po ostatniej aktualizacji. Wygląda na to, iż są to modyfikacje po stronie serwera. Oznacza to, że do testów mogą przyłączyć się jedynie wybrani użytkownicy. Nie można uruchomić jej poprzez najnowszy plik APK. Użytkownicy mówią jednak, że często widzą ją po zainstalowaniu bety aplikacji z numerem 9.88.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z września

Źródło: AndroidPolice

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij