Udostępnij
Tweetnij

Windows 10 October 2018 Update powoduje problemy z CCleaner

Windows 10 October 2018 Update jest już dostępny do pobrania. Okazuje się, że aktualizacja przyniosła również wiele problemów. Wczoraj pisaliśmy o jednym z nich. Dziś użytkownicy donoszą o kolejnym. Związany jest z niezgodnością najnowszej wersji systemu z aplikacją CCleaner, co powoduje kolejne błędy.

Windows 10 October 2018 Update można już pobierać, ale nie bez problemów. O pierwszym pisaliśmy wczoraj, jednak użytkownicy zgłaszają się już z kolejnym kłopotem. Według nich CCleaner, znane narzędzie optymalizacji dla Windowsa, przestaje działać poprawnie po zainstalowaniu nowej wersji systemu.

Post na oficjalnych forach firmy Piriform ujawnia, że niektóre funkcje wspomnianego programu przestały działać na Windows 10 1809. CCleaner nie może wyczyścić ostatnich plików i dokumentów w eksploratorze plików, dziennikach zdarzeń systemu i problemach z rejestrem. Pojawia się jeden raport wskazującym, że aplikacja wymusza zamknięcie Microsoft Edge, nawet jeśli przeglądarka była wcześniej zamknięta. Te problemy występują w najnowszej wersji programu CCleaner przy zainstalowanej, nowej wersji systemu operacyjnego.

Windows 10 October 2018 z problemami, ale twórcy CCleaner już pracują nad poprawką

Piriform mówi, że jest świadomy problemów i już pracuje nad poprawką. Nie wiadomo jeszcze jednak, kiedy się ona dokładnie pojawi. Nie jest to również wina Microsoftu, a jedynie niezgodności nowej wersji systemu Windows 10 i wspomnianej aplikacji. Spodziewajcie się jednak poprawek w najbliższym czasie. Zarówno tych błędów, o których wspominaliśmy wcześniej, jak i tych najnowszych.

Wczoraj informowaliśmy, że Windows 10 October 2018 Update jest dostępny dla wszystkich użytkowników. Pojawiły się jednak problemy. Dotyczą one wybranych komputerów z układami firmy Intel. Okazuje się jednak, że można sobie z tym poradzić. Wadliwe są starsze sterowniki, ale udostępnione już nowe, które problemy rozwiązują.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z września

Źródło: Softpedia

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij