Udostępnij
Tweetnij

Google Gboard z poważnym błędem w Glide typing

Klawiatura Google, czyli Gboard, zaczyna sprawiać problemy na smartfonach z systemem Android. Użytkownicy skarżą się na błąd, który objawia się źle dobranymi słowami i sugestiami w trakcie pisania. Google potwierdziło, że aplikacja Gboard rzeczywiście jest obecnie kłopotliwa. Można jednak sobie z tym poradzić tymczasowym rozwiązaniem.

Google Gboard doczekał się tym razem nie aktualizacji, a poważnego błędu. Jak donoszą liczni użytkownicy, klawiatura ma problem, jeśli próbujemy jej użyć podczas pisania bez odrywania palca od klawiatury. Jest to tzw. Glide typing. Tym razem nie do końca jednak działa.

Glide typing postanowiło zwariować. Wielu użytkowników zauważyło, że kiedy używa tej funkcji w aplikacji, podpowiada ona zupełnie inne słowa, niż mogą być w jakikolwiek sposób sugerowane. W wolnym tłumaczeniu – podpowiedzi nie trzymają się ładu i składu oraz często mylą posiadacza urządzenia.

Google Gboard błąd

Google Gboard z bardzo prostą poprawką błędów

Google Gboard z błędem utrzymuje się na wszystkich wersjach telefonów. Jest to zatem wina aplikacji, nie samego urządzenia. Początkowo uważano, że jest to błąd związany z aktualizacją pozwalającą na oszczędzanie baterii w smartfonie działającym pod kontrolą Androida P. Szybko okazało się jednak, że tyczy się to również innych telefonów z różnymi wersjami systemu.

Plus jest taki, że jest na to bardzo prosty sposób. Samo Google w oficjalnym oświadczeniu przyznało, iż ma świadomość zaistniałego problemu. Firma proponuje w tym wypadku po prostu zresetować albo telefon, albo samą aplikację. To powinno załatwić kłopoty. Firma z Mountain View już pracuje nad rozwiązaniem tego problemu. Aktualizacja aplikacji powinna pojawić się już wkrótce.

Zobacz także: Najlepsze aplikacje na Androida z sierpnia

Źródło: AndroidPolice

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij