Udostępnij
Tweetnij

Netflix beta na Androida wprowadza nowy interfejs użytkownika. Widzi go coraz więcej osób

Netflix na Androida kilka miesięcy temu wystartował z testami nowego interfejsu użytkownika. Następnie wprowadził do niego kilka znaczących zmian, jednak nie udostępnił go dla szerszej liczby oglądających. Teraz jednak się to zmieniło. Firma udostępniła wspomniany interfejs również tym, którzy korzystają z aplikacji Netflix beta.

Netflix doczekał się nowych zmian w ramach testów już kilka miesięcy temu. Aplikacja otrzymała wtedy nowy wygląd, jednak od tamtej pory niewiele się w tym temacie zmieniło. Trafiał on powoli do większej grupy odbiorców, ale dopiero teraz pojawił się plik APK, dzięki któremu możemy wprowadzać wspomniane zmiany.

Obecnie aplikacja Netflix ma rozwijane menu nawigacji. Raczej odbiega ono od standardowych rozwiązań. Jest tym samym bardziej niepoukładana. Takie menu jednak zniknęło w zaktualizowanym interfejsie użytkownika. Na jego miejscu znajduje się pasek u dołu ekranu z linkami do strony głównej, wyszukiwarki, pobranych plików i naszego profilu.

netflix beta nowy interfejs użytkownika Android

Kategorie ze starego menu nawigacji zostały zintegrowane ze stroną wyszukiwania. Ikona plików do pobrania jest teraz bardziej widoczna. Sprawia to, że ci, którzy potrzebują regularnie korzystać z usługi Netflix w trybie offline, znajdą opcję pobierania szybciej. Dolny pasek nawigacji wygląda też na łatwiejszy w użyciu.

Netflix beta na Androida z nowymi przyciskami

Netflix później doczekał się innych nowości, takich jak przycisk akcji dla Chromecasta. Pokazało się też nowe menu nawigacyjne w lewym górnym rogu bez ikony menu hamburgerowego. Zamiast tego znalazło się tam N z logo Netfliksa oraz nowe rozwijane okno do wybierania programów telewizyjnych czy filmów oraz przeglądania ich według gatunku.

Wspomniane zmiany były do tej pory dostępne w ramach testów, ale tylko dla wybranych użytkowników. Teraz jednak pojawiły się również w wersji beta dla szerszego grona. Jeśli jednak nie macie tej wersji aplikacji, a chcielibyście zobaczyć nowe zmiany, pobierzcie plik APK. Znajdziecie go pod tym adresem. Pamiętajcie jednak, że instalowanie takich plików na naszych urządzeniach bywa niebezpieczne, dlatego robicie to na własną odpowiedzialność.

Zobacz również: Najlepsze nowe aplikacje mobilne

Źródło: AndroidPolice

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij