Udostępnij
Tweetnij

Sklep Play wkrótce z programem lojalnościowym Play Points. Google już go przygotowuje

Sklep Play ponownie doczekał się nowej aktualizacji. Nie wprowadza ona wielu zmian. Pojawiają się jednak testy nowego systemu uprawnień. Kod źródłowy również zdradza dwie zasadnicze modyfikacje. Jedną z nich jest Play Points, czyli Punkty Play, które wyglądają na program lojalnościowy. Będziemy zatem zbierać punkty i później wykorzystamy je podczas zakupów w aplikacji Google’a.

Sklep Play zmienia się po cichu. Google postanowiło wprowadzić do sklepu kolejne ciekawe elementy, które zapewne spodobają się użytkownikom. Nie są one jeszcze dostępne, jednak aktualizacje 11.5 oraz 11.6 wprowadziły nowe zmiany, które sugerują pojawienie się kolejnych modyfikacji. Na liście jest również program lojalnościowy Play Points

Zacznijmy jednak od nowości, które są w niektórych przypadkach widoczne. Sklep Play testuje nowe okna powiadomień. Do tej pory system uprawnień wprowadzony wraz z Androidem 6.0 Marshmallow eliminował żądania uprawnień, jednak w niektórych przypadkach były one potrzebne. Teraz Sklep testuje opcją dodawania takich okien w niektórych aplikacjach.

Sklep Play zmiany Google Play Points punkty Play Android aplikacje program lojalnościowy Google Play

W kodzie źródłowym Sklepu pojawiają się jednak bardzo ciekawe informacje. Wspomniane Play Points (Punkty Play) to nic innego jak swoistego rodzaju program lojalnościowy. Za wydawanie pieniędzy w Sklepie będziemy otrzymywali dodatkowe punkty. Będą one mogły być wykorzystywane podczas naszych późniejszych zakupów w aplikacji. Prawdopodobnie chodzi tutaj o zniżki czy dodatkową formę waluty. Takie punkty będą miały jednak ograniczony czas przydatności. Jeżeli nie wykorzystamy ich w odpowiednim czasie, najzwyczajniej w świecie przepadną.

Sklep Play z opcją głosowania, ale wciąż nie wiadomo na co

Kod źródłowy zdradza również program głosowania dla użytkowników. Tutaj jednak nie ma podanych konkretnych szczegółów w kodzie, więc trudno się czegoś doszukać, co miałoby sens. Ogólnie wiadomo, że na jednego użytkownika będzie przypadał więcej niż jeden głos. Nie wiadomo jednak, na co dokładnie będziemy mogli głosować.

Sklep Play otrzymał jedynie zmianę w formie testowej, a reszta jest dopiero w dalekich planach Google. Być może pojawią się one w ostatecznej wersji, ale niekoniecznie. Na szczegóły związane z Play Points trzeba będzie jeszcze poczekać. Android Police twierdzi, że, na podstawie danych wyciągniętych dla japońskiej lokalizacji, współczynnik konwersji ma wynieść około 3,3 zł. Za tyle będzie można dostać jeden punkt, ale w rzeczywistości w różnych krajach może być to inna kwota.

Zobacz również: Najlepsze nowe aplikacje na Androida

Źródło: AndroidPolice

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij