Udostępnij
Tweetnij

Samsung Health z aktualizacją usuwającą sporo ciekawych funkcji

Samsung Health 1 września doczeka się nowej aktualizacji. Nie spodziewajcie się jednak żadnej konkretnej funkcji, a raczej ich braku. Jak poinformowały zagraniczne media, wraz z uaktualnieniem z aplikacji zniknie między innymi opcja integracji z zewnętrznymi aplikacjami, takimi jak Garmin, Google Fit czy Fitbit.

Samsung Health to aplikacja, która, jak sama nazwa wskazuje, służy do monitorowania stanu naszego zdrowia i ćwiczeń, jakie wykonujemy. Koreańska firma zazwyczaj aktualizując swoje aplikacje dodaje do nich nowe, ciekawe funkcje. Tym razem jednak pozbędziecie się ważnych elementów. Uaktualnienie ma wejść w życie 1 września.

Największą zmianą będzie usunięcie funkcji integracji z aplikacjami innych firm, które nazywane są „połączonymi usługami”. Teraz przykładowo możesz synchronizować dane Samsung Health z innymi aplikacjami związanymi ze zdrowiem, takimi jak Google Fit, Strava, Misfit, Garmin, Fitbit, Jawbone itp. 1 września integracja z innymi aplikacjami nie będzie już działać. Wyjątkiem będzie Strava, którą Samsung będzie nadal obsługiwał.

Samsung Health bez śledzenia i temperatury

Dwie pozostałe funkcje, które Koreańczycy usuwają z Samsung Health, to śledzenie UV oraz śledzenie temperatury i wilgotności. Nie tylko funkcje zostaną usunięte, ale znikną również wszystkie dane z tym związane. Na szczęście firma da użytkownikom możliwość tworzenia kopii zapasowych danych związanych z usuniętymi funkcjami.

Usunięcie tych narzędzi – szczególnie usług połączonych – spowoduje, że Health stanie się znacznie bardziej ograniczoną aplikacją. Jeśli jesteś zatem w posiadaniu sprzętu takiego jak opaska fitness innej firmy niż z logo Samsunga, aplikacja może nie być dla już tak przydatna. Możliwe, że to celowy zabieg zmuszający niejako użytkowników do zakupu urządzeń wspomnianej marki.

Zobacz również: Najlepsze aplikacje na Androida – lipiec 2018

Źródło: Sammobile

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij