Udostępnij
Tweetnij

YouTube na Androida z nowościami w komentarzach

YouTube na Androida już dawno temu testował odpowiadanie na komentarz innych użytkowników wystawiony pod filmami w aplikacji. Do tej pory jednak działało to bardzo źle. Teraz jednak może się to zmienić. Twórcy aplikacji wprowadzili nowe zmiany do wersji testowej. Pojawia się tam automatyczne wpisywanie nazwy użytkownika, na którego komentarz odpowiadamy.

YouTube od dawna miał funkcję w aplikacji mobilnej, która automatycznie wypełniała pole komentarza nazwą innego użytkownika, na który odpowiadasz. Opcja miała jednak bardzo dużo błędów i ostatecznie była bardziej męcząca niż można się tego było spodziewać. Teraz może się to jednak zmienić.

Zmiany wprowadzono już pod koniec 2016 r. Wtedy wyglądało to bardzo przyzwoicie, ale później zaczęły się nowe problemy. Od około tygodnia kilka osób zaczęło widzieć coś nowego w polu komentarzy. Nazwa w komentarzu nadrzędnym pojawia się teraz w formie małego znacznika. Wielokrotne stuknięcie w klawisz cofnięcia spowoduje usunięcie całego tagu zamiast wycinania jednej litery naraz. Jeśli umieścisz komentarz z tagiem w miejscu, zostanie on renderowany za pomocą linku prowadzącego do kanału tego użytkownika. Działa to bardzo podobnie do tagów w Google+ i Twitterze.

youtube android

YouTube ze zmianami, ale wciąż potrzebujemy modyfikacji

Opcja jest bardzo ciekawa, ale to dopiero początek drogi. Okazuje się, że nie można oznaczyć żadnej osoby bez odpowiadania na jej komentarz. Nie działa wpisywanie różnych znaków, by wprowadzić tag. Ponadto, podczas gdy sekcja komentarzy łączy się z kanałem oznaczonej osoby, otrzymane powiadomienie pokazuje tylko wiadomość z dołączoną do niej nazwą.

YouTube prawdopodobnie rozpoczął beta testy około miesiąca temu, a następnie zdalnie włączono tagi w zeszłym tygodniu. Z raportów wiemy, że te tagi zaczęły pojawiać się zaledwie kilka dni temu, ale działają już w wersji 13.27.54 wydanej w połowie. Nie jest jasne, czy każdy ma do nich dostęp, czy jest ograniczony tylko do niektórych użytkowników.

Zobacz także: Najlepsze aplikacje na Androida z lipca

Źródło: AndroidPolice

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij