Udostępnij
Tweetnij

Panel szybkiego dostępu z aplikacji Gmail również w Dokumentach Google i Kalendarzu

Gmail doczekał się ostatnio bardzo ciekawej opcji, czyli panelu szybkiego dostępu. Do tej pory był on widoczny jedynie we wspomnianej aplikacji. Teraz, jak mówi firma z Mountain View, możemy liczyć na to, że pojawi się ona również w aplikacjach Kalendarz Google i Dokumenty. Nastąpi to w niedługim czasie.

Gmail doczekał się nie tak dawno wielu modyfikacji. Po wprowadzeniu zmiany w interfejsie aplikacji firma Google wprowadziła panel szybkiego dostępu. Pozwala użytkownikom szybko uzyskać dostęp do innych usług giganta, takich jak Zadania i Keep. Firma ogłosiła na swoim blogu G Suite, że teraz panel szybkiego dostępu zostanie dodany do aplikacji Kalendarz Google oraz Dokumenty Google.

Google promuje panel szybkiego dostępu jako sposób na zwiększenie produktywności użytkowników. Zamiast opuszczać stronę lub otwierać nową kartę, użytkownicy mogą szybko zanotować notatkę. Mają możliwość również dodać wydarzenie do swojego kalendarza.

gmail panel szybkiego dostępu kalendarz doukmenty google

Panel szybkiego dostępu z Gmail trafi do aplikacji Dokumenty Google i Kalendarz w ciągu dwóch tygodni

Panel boczny w nowym panelu pozostaje zminimalizowany, dopóki nie chcesz uzyskać do niego dostępu. Używając jednej z dostępnych na ekranie ikon możesz szybko przeglądać wydarzenia w kalendarzu, a także edytować zaproszenia, wyświetlać notatki i dodawać rzeczy do listy zadań.

Użytkownicy mogą spodziewać się, że zmiany zostaną w pełni wdrożone w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Dokładnej daty jeszcze nie podano, jednak można się domyślać, że firma postanowiła wdrażać zmiany falami. Przez jakiś czas pewnie nie będą jeszcze widoczne. Trzeba się zatem uzbroić w odrobinę cierpliwości, ale wkrótce nowości powinny nadejść.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na urządzenia z Androidem z lipca

Źródło: AndroidAuthority

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij