Udostępnij
Tweetnij

Telefon Google z wyglądem inspirowanym Material Theme

Telefon Google jest kolejną aplikacją na liście firmy z Mountain View, która otrzymała przeprojektowanie wyglądu związanego z założeniami Material Theme, znanego również jako Material Design 2. Najnowsza wersja aplikacji jest już dostępna do pobrania w wersji beta na urządzenia z systemem Android i wprowadza jedynie poprawki wyglądu.

Telefon Google doczekał się nowej, świeżej aktualizacji. Nie bez powodu. Nie tak dawno informowaliśmy o tym, że Kontakty doczekały się nowego, świeżego interfejsu użytkownika inspirowanego Material Theme, zwanym również Material Design 2. Z racji tego, że współpracują one ze sobą, firma postanowiła szybko wprowadzić zmiany również do aplikacji Telefon.

Telefon Google Material Theme

Przeprojektowana aplikacja zawiera większość zmian, które widzieliśmy w innych projektach inspirowanych Material Theme. Telefon wygląda teraz o bardziej minimalistycznie. Zniknęły jaskrawe kolory, a w ich miejsce pojawiły się jasne, pastelowe. To samo tyczy się również ikon naszych kontaktów na liście połączeń. Można również tutaj zaobserwować zaokrąglone rogi oraz czcionkę Sans, która pojawia się teraz w różnych częściach aplikacji.

Telefon Google z Material Theme jedynie dla wybranych

telefon google material design 2

Telefon Google otrzymał największe zmiany jednak nie w samej liście połączeń czy kontaktach, ale w ekranie połączeń. To tutaj widać największe modyfikacje. Ekran nie jest tu już jaskrawy, kolorowy. Zamiast tego pojawia się białe tło. Pojawia się również czcionka Google Sans. Najnowsza wersja Telefonu jest dostępna w wersji beta i tylko dla wąskiej grupy smartfonów. Aktualnie są to jedynie Nexusy, Pixele, a także telefony z Android One. Taką wersję możecie pobrać już ze Sklepu Play. Na większości telefonów od partnerów OEM firmy z Mountain View ta aplikacja nie jest dostępna i ci stosują do obsługi połączeń własne programy.

Zobacz również: Najlepsze aplikacje na Androida – lipiec 2018

Źródło: XDA-Developers

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij