Udostępnij
Tweetnij

Kontakty Google 3.0 z Material Theme już dostępne

Kontakty Google 3.0 wprowadzają do aplikacji wiele ciekawych nowości. Nie ma jednak tutaj mowy o żadnych konkretnych, nowych funkcjach. Google jak zwykle postanowiło wprowadzić do aplikacji, podobnie jak zresztą do wszystkich innych swojego autorstwa, zmiany związane z wyglądem Material Theme.

Kontakty Google 3.0 to najnowsza wersja aplikacji. Kolejna aktualizacja wprowadza przede wszystkim nowy wygląd inspirowany Material Theme, często nazywanym również Material Design 2. Google jednak postanowiło nie wprowadzać innych nowych opcji, tylko odświeżyło wygląd aplikacji.

Sama aplikacja ma wszystkie te same opcje i ustawienia menu, jak to było w przypadku poprzedniej wersji. Różnica polega na tym, że przyjmuje nowy styl Material Design od Google. Niebieski górny pasek zniknął. Został przy tym zastąpiony białą sekcją, która płynnie przechodzi na przewijaną listę kontaktów. Szuflada nawigacji nadal tam jest, ale ikony mają już zupełnie nowy wygląd inspirowany wspomnianym wcześniej stylem. Jak widać na załączonych obrazkach, aplikacja jest teraz bardziej biała, minimalistyczna. Zniknęły barwne ikony, a w ich miejsce pojawiły się szare.

kontakty google 3.0

Kontakty Google 3.0 nie jedyne

Kontakty Google 3.0 powinny być już dostępne do pobrania na waszych urządzeniach z Androidem. Jeśli ich nie widzicie to warto uzbroić się w odrobinę cierpliwości. Wkrótce powinny się pojawić. Jeżeli jednak zależy wam na zmianach teraz, możecie skorzystać z pliku APK. Znajdziecie go pod tym adresem. Pamiętajcie jednak, że takie pliki bywają niebezpieczne. Dlatego instalujecie je na własną odpowiedzialność.

Material Theme od dawna jest wdrażany w różnego rodzaju aplikacje. Nowy wygląd pojawił się między innymi w Mapach, ale nie tylko. Odświeżony design jest teraz testowany również w kanale głównej aplikacji firmy z Mountain View. Tutaj planowanie jest wydanie aktualizacji wprowadzającej minimalistyczny wygląd do wszystkich swoich aplikacji. Na razie powoli wprowadza kolejne uaktualnienia, by powoli zmieniać wygląd poszczególnych aplikacji.

Zobacz również: Najlepsze aplikacje na Androida – lipiec 2018

Źródło: AndroidPolice

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij