Udostępnij
Tweetnij

Facebook wprowadza nowy pasek nawigacji do aplikacji mobilnej

Facebook już od jakiegoś czasu testuje nowy pasek nawigacji, który dostosowany jest do tego, z czego najczęściej korzystają użytkownicy. Teraz posiadacze smartfonów i tabletów z iOS oraz Androidem mają stały, niezmienny dla wszystkich pasek z pięcioma ikonami. W ciągu najbliższych kilku tygodni ma się to zmienić.

Facebook postanowił wprowadzić kolejną zmianę do swojej aplikacji. Serwis zapowiedział we wtorek, że zmienia wygląd paska nawigacyjnego aplikacji mobilnej – w dolnej części ekranu na iPhone’ach, a na górze ekranu w telefonach z Androidem. W ten sposób chce dać użytkownikom dostęp do skrótów do najczęściej używanych zakładek.

Wcześniej wszyscy w tym samym kraju widzieli te same pięć ikon. Na liście był między innymi kanał wiadomości czy powiadomienia. Teraz wszyscy będą nadal widzieć kanał wiadomości, powiadomienia i ikony menu, ale inne ikony będą przedstawiać najczęściej przez nas używane zakładki. Dotyczy to ikon dla Twojego profilu, zaproszeń do znajomych, grup czy oglądania.

facebook pasek nawigacji

Facebook z nową funkcją testowany od lutego

Początkowo ikony będą wybierane automatycznie w zależności od użycia, ale Facebook powiedział, że w końcu chce zbudować ustawienia, które pozwolą ludziom mieć większą kontrolę nad tym, co widzą. Liczba ikon będzie się zmieniać w zależności od użytkownika. Jeśli zatem przeglądasz jedynie swój profil i nie zaglądasz w inne miejsca, nie powinieneś widzieć więcej niż 4 ikony.

Facebook testuje tę funkcję od lutego, ale w ciągu najbliższych kilku tygodni przeniesie nowość dla wszystkich użytkowników. Gdy nowa ikona zostanie dodana do paska nawigacji, dostaniemy powiadomienie. Będziemy mieć też możliwość wybrania ikon, które chcesz zobaczyć w ustawieniach.

Zobacz również: Najlepsze aplikacje na Androida – czerwiec 2018

Źródło: Android Police

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij