Udostępnij
Tweetnij

Facebook udostępnia opcję wspólnego oglądania wideo dla wszystkich użytkowników

Facebook już od dawna testuje nową funkcję, która ma umożliwiać wspólne oglądanie filmów wideo wśród różnych użytkowników. Opcja przypomina nieco w działaniu popularną usługę Twitch. Do tej pory jednak dostępna była jedynie dla wybranych widzów w ramach testów. Teraz Facebook potwierdził, że aktualizacja zostanie wdrożona dla wszystkich.

Facebook nie od dziś zapowiada, że zaczyna większą uwagę skupiać na wideo. Serwis wprowadził multum ciekawych narzędzi, które mają ułatwiać nie tylko oglądanie, ale również dodawanie czy komentowanie filmów dostępnych na stronie. Jedną z takich funkcji jest funkcja wspólnego oglądania. Od stycznia jest ona dostępna w testowej wersji dla ograniczonej publiczności, ale teraz pojawi się dla wszystkich użytkowników.

Facebook potwierdził oficjalnie, że w ciągu miesiącu do serwisu loguje się około 1,4 miliarda użytkowników. Taka publiczność idealnie nadaje się na wspólne seanse. Nie zawsze można je jednak przeprowadzić w domu. Zatem firma postanowiła wprowadzić narzędzie, które będzie to ułatwiało. Pozwala ono, w wielkim skrócie, na oglądanie danych filmów z innymi użytkownikami w tym samym czasie. Jeśli przychodzi wam na myśl Twitch, to dobrze wam się wydaje.

Facebook wspólne oglądanie 1

Facebook z nową opcją już teraz

Facebook dodał, że pracuje nad profilami w przypadku wspomnianej funkcji. W tym wypadku będzie to świetna opcja, by podzielić się zabawnym filmem z kotkami wśród najbliższych. Przedstawiciele firmy twierdzą przy tym, że udostępniane treści będą bardzo bezpieczne dla użytkowników. Zapewniają, iż dostępne będą wszelkie narzędzia i środki, które będą służyły wykrywaniu i zgłaszaniu niebezpiecznych treści.

Facebook od lat pracuje nad tym, by użytkownicy jak najdłużej zostawali w serwisie. Tym samym dodaje różne funkcje, które znamy z innych aplikacji. Można tutaj wspomnieć chociażby o dodawanych relacjach, jak w przypadku Instagrama. Udostępnienie funkcji wspólnego oglądania jest kolejnym krokiem w tę stronę. Aktualizacja jest już wdrażana. Jeśli jej jeszcze nie widzicie, wystarczy uzbroić się w odrobinę cierpliwości.

Zobacz również: Najlepsze aplikacje na Androida – czerwiec 2018

Źródło: Engadget

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij