Udostępnij
Tweetnij

Google Chrome z testowym przyciskiem dostępu do historii przeglądania

Google Chrome wciąż dostaje nowe, ciekawe funkcje. Teraz firma z Mountain View postanowiła wprowadzić nową, testową flagę. Po uruchomieniu tej opcji możemy długo przytrzymać przycisk Wstecz, a wtedy pojawi się możliwość wyświetlania najnowszej historii przeglądania. Funkcja będzie dostępna wyłącznie dla urządzeń mobilnych.

Google Chrome wciąż przechodzi różnego rodzaju modyfikacje. Google wciąż próbuje ulepszyć przeglądarkę, by da dawała użytkownikom jak najlepsze doświadczenia z jej wykorzystywania. Według Chromium Gerrit firma pracuje również nad nowym dodatkiem, który pozwoli na długie naciśnięcie przycisku wstecz, by wyświetlić najnowszą historię. Ta funkcja zostanie włączona poprzez flagę i będzie dostępna tylko na urządzeniach mobilnych.

Najnowsza opcja jest bardzo prosta w obsłudze. Wystarczy, jak już wspomnieliśmy, długo przytrzymać przycisk wstecz. Wtedy pojawi się niewielkie okno, w którym możemy znaleźć przycisk wyświetlania historii nawigacji. Taką opcję można już znaleźć w testowej wersji Chrome Canary. Jest ona dostępna z pomocą flagi. Wystarczy, że wpiszemy chrome://flags#long-press-back-for-history w pasku adresu.

Google Chrome Canary nowy przycisk

Google Chrome w wersji Canary już wkrótce może dostać również inne opcje

Powyższy zrzut ekranu pokazuje, jak to wygląda w rzeczywistości. Możesz otworzyć nową kartę lub wyświetlić historię. Aby włączyć tę funkcję, upewnij się, że korzystasz z najnowszej wersji Google Chrome lub Chromium. Następnie skorzystaj z flagi, o której wspominaliśmy wcześniej.

Nie jest to jedyna zmiana, którą Google ostatnio testuje. Kolejnym informacje sugerują, że wkrótce możemy zobaczyć przeciąganie i upuszczanie linku za pomocą gestu. Nie wiadomo jednak, kiedy taka funkcja zostanie wprowadzona na stałe. Aktualnie trwają testy. Być może, jeśli wspomniane testy pójdą dobrze, opcję zobaczymy już w ciągu najbliższego miesiąca lub dwóch w wersji Canary.

Zobacz również: Najlepsze aplikacje na Androida – czerwiec 2018

Źródło: XDA-Developers

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij