Udostępnij
Tweetnij

YouTube ze zmianami w dostosowywaniu wymiarów wideo

YouTube od lat zmaga się z problemem dostosowywania wymiarów wideo do okna, w którym jest ono wyświetlane. Niektórzy też filmują obrazy poziomo, co później utrudnia całą sprawę. Do tej pory Google próbowało wolne miejsca maskować czarnymi pasami. W aplikacji już od dawna jednak jest inaczej. Teraz zmiany zostały wprowadzone do wersji przeglądarkowej.

YouTube wprowadza wiele zmian do swojej aplikacji. Google ma jednak wielki problem z samym wideo. Okazuje się bowiem, że trudno je dostosować tak, by było ono odpowiednie dla wielu urządzeń. Nie wszyscy również nagrywają filmy w formacie 16:9. Teraz firma postanowiła lepiej zająć się tym problemem w wersji przeglądarkowej.

google youtube

Google zaczęło dostosowywać wideo w aplikacji mobilnej w marcu tego roku, a funkcjonalność rozprzestrzenia się teraz na komputery osobiste. Zasadniczo usuwa on poprzednio trwałą ramkę 16:9 wokół każdego filmu, dzięki czemu mogą wyglądać na większe i lepiej dopasować się do różnych rozmiarów okien.

youtube google

Czarna ramka wokół każdego dodanego do serwisu filmu została usunięta. Jest to szczególnie widoczne w przypadku filmów tworzonych w pionie. Filmy w proporcjach 16:9 są przy tym większe, dlatego widać, że pozbyły się one całkowicie opisów. Jeśli chcesz je zobaczyć, musisz po prostu zjechać na dół strony, gdzie są widoczne.

YouTube ze zmianami jest już wdrażany

YouTube z nową aktualizacją jest dostępny dla wszystkich użytkowników korzystających z wersji przeglądarkowej. Przynajmniej w teorii, bo w moim przypadku nie widać jednak żadnych konkretnych zmian. Bardzo możliwe jednak, że już wkrótce zostaną one dodane. Trzeba się zatem uzbroić w odrobinę cierpliwości, z pewnością wkrótce się pojawią.

Zobacz również: Najlepsze aplikacje na Androida – czerwiec 2018

Źródło: Android Police

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij