Udostępnij
Tweetnij

YouTube testuje sekcję Odkrywaj, ale tylko na iPhone’ach

YouTube jest wciąż rozszerzany o nowe, ciekawe opcje. Google postanowiło dodatkowo usprawnić aplikacje dla tych, którzy lubią odkrywać nowości w aplikacji. Teraz testowana jest nowa karta Odkrywaj. Będzie ona pozwalała na dostęp do rozszerzonych treści, których w innym przypadku użytkownicy zapewne by nie poznali. Testy prowadzone będą wśród użytkowników iPhone’ów.

YouTube ogłosił na swoim kanale Creator Insider, że eksperymentuje z nową kartą Odkrywaj w aplikacji na urządzeniach mobilnych. Serwis ma na celu wystawienie widzów na treści, których w innym przypadku mogliby nie spotkać. W ten sposób mogą poznać wiele ciekawych rzeczy. Z nowości skorzystają tylko właściciele iPhone’ów.

Karta Odkrywaj zaleca różne tematy, kanały lub filmy, które zazwyczaj nie pojawiają się w tradycyjnym pliku danych użytkownika. Zalecenia dotyczące kart nadal są spersonalizowane i opierają się na zwyczajach oglądania, ale w zasadzie stanowią większy zakres niż w przypadku standardowych treści.

Pomysł jest skierowany do widzów, którzy mówią: „Hej, wiesz, że lubię wszystkie te zalecenia w oparciu o to, co widzę, ale czasami to zbyt dużo podobnych rzeczy” i chcą nieco poszerzyć swoje horyzonty. Funkcja ma na celu pomóc użytkownikom zapoznać się z różnymi tematami, filmami lub kanałami, których w inny sposób by nie spotkali – powiedział Tom Leung, dyrektor do spraw produktu.

Karta Odkrywaj w YouTube jedynie dla 1% użytkowników aplikacji na iPhone’y

YouTube aktualnie testuje wspomnianą funkcję. Oznacza to, że jest ona dostępna jedynie dla ograniczonej liczby użytkowników. W tym przypadku serwis potwierdził, że jest to zaledwie 1 procent wszystkich tych, którzy korzystają z aplikacji na urządzeniach mobilnych z zainstalowanym systemem iOS. Jeśli opcja spodoba się użytkownikom, pojawi się wtedy na większej liczbie urządzeń.

Zobacz również: iOS 12 beta 1 – nowości, którymi Apple nie pochwaliło się na WWDC 2018

Źródło

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij