Udostępnij
Tweetnij

Zdjęcia Google z lepszymi algorytmami rozpoznawania twarzy

Zdjęcia Google już od dawna mają możliwość sprawdzenia poprzez wbudowane algorytmy, czy dana osoby na naszych fotografiach nie są przypadkiem tą samą personą. W ten sposób jest możliwe automatyczne grupowanie takich zdjęć. Do tej pory było to jednak trochę wadliwe narzędzie. Teraz Google w aplikacji Zdjęcia je usprawnia.

Zdjęcia Google wciąż się zmieniają. Firma z Mountain View postanowiła dodać ciekawą opcję polegającą na automatycznym grupowaniu fotografii ze względu na widniejące na nich twarze już jakiś czas temu. Do tej pory jednak pojawiało się wiele dubli, ponieważ algorytmy nie były w stanie wychwycić, że niektóre osoby postarzały się, zmieniły fryzurę czy zapuściły brodę. Teraz się to powoli zmienia.

zdjęcia gooogle

Jak donosi Android Police, algorytmy w Zdjęciach Google najprawdopodobniej zostały mocno usprawnione. Kiedy wejdziemy w wersję przeglądarkową Zdjęć, pojawi się tam okno z zapytaniem, czy faktycznie osoba prezentowana na dwóch fotografiach to ta sama persona. Google daje nam przy tym kilka opcji wyboru. Możemy zatem potwierdzić, czy jest to prawda, zaprzeczyć, albo zaznaczyć, że nie jesteśmy pewni.

Zdjęcia Google przyspieszają identyfikację osób na fotografiach

Zdjęcia Google umożliwiają jednak sprawdzenie, czy dana osoba na fotografii to faktycznie ta sama z drugiego zdjęcia. Jak wiadomo – nie każdy może dostrzec podobieństwo na małej ikonie pojawiającej się na ekranie. Można jednak powiększyć zdjęcie i zobaczyć, gdzie zostało ono wykonane. Wtedy ułatwi nam to identyfikację takiej osoby.

Zdjęcia umożliwiały od dawna możliwość ręcznego dostosowywania opcji. Można było wtedy przeglądać zdjęcia i potwierdzać, że to ta sama osoba na dwóch fotografiach. Teraz nowa opcja znacznie to ułatwia i przyspiesza sprawę. Nowa opcja jest już dostępna dla wszystkich użytkowników aplikacji Zdjęcia Google.

Zobacz również: Najlepsze aplikacje na Androida – czerwiec 2018

Źródło: AndroidPolice

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij