Udostępnij
Tweetnij

Google Chrome z testową opcją przełączania na daną kartę

Google Chrome ma wiele ciekawych funkcji, ale firma z Mountain View nie przestaje usprawniać przeglądarki. Od dawna jest w niej dostępna flaga uniemożliwiająca otwarcie dwóch takich samych kart. Teraz ta opcja została dodatkowo usprawniona, by działała bardziej jak przypomnienie niż stała blokada. Opcja jest aktualnie testowana.

Google Chrome wciąż się zmienia, byśmy mogli korzystać z przeglądarki jeszcze prościej i swobodniej. Teraz firma zabrała się za nową, ciekawą funkcję dla wersji desktopowej. Pozwoli ona na uniknięcie otwierania kart na tej samej stronie. Jest to jednak opcja ulepszona w porównaniu do starszej wersji.

Flaga uniemożliwiająca otwarcie dwóch kart na tej samej stronie (chrome://flags/#omnibox-tab-switch-suggestions) istniała od dawna. W obecnej stabilnej implementacji wyróżnia się jedynie małą ikoną z opisem odnośnie przełączenia na inną kartę. Jednak jego główną wadą jest to, że zasadniczo uniemożliwia załadowanie drugiej karty z tej samej witryny. Po prostu przeskakujesz do zakładki z już otwartą witryną. Innymi słowy, ta flaga oznaczała, że zasadniczo nie możesz mieć dwóch kart z tą samą stroną, nawet jeśli masz na to ochotę.

google chrome przycisk

Google Chrome w nowościami tylko dla wersji Dev i Canary

Wersja w kanałach Dev i Canary jest ulepszeniem wspomnianej opcji. W nowej wersji naciśnięcie Enter po prostu ładuje stronę, nawet jeśli masz już załadowaną kartę. Przycisk Przełącz na tę kartę znajduje się na końcu paska sugestii i służy nie tylko jako przypomnienie, że masz już otwartą kartę z tą samą witryną, ale także jako szybki sposób na przejście do zakładki z otwartą witryną jeśli chcesz to zrobić.

Chrome otrzymał nową funkcję w wersjach testowych, czyli Dev i Canary. Nie wiadomo zatem czy trafi ona również do wersji stałej. Jest na to jednak spora szansa, ale nie nastąpi to na pewno na dniach.

Zobacz również: Najlepsze aplikacje na Androida – czerwiec 2018

Źródło: AndroidPolice

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij