Udostępnij
Tweetnij

Revolut z testową opcją dla Google Pay

Revolut jest dostępny w Polsce już od kilku miesięcy. Do tej pory aplikacja nie uwzględniała jednak jednej, ważnej funkcji. Jest nią płatność poprzez funkcję Google Pay. Teraz jednak klienci Revoluta będą mieli możliwość skorzystania z nowej opcji. Nie będą zatem musieli wyciągać karty, a zapłacą za zakupy swoim telefonem.

Revolut nie ma funkcji płatności poprzez Google Pay, choć jest już od dawna dostępny w Polsce. Teraz się jednak to zmieni. Firma właśnie potwierdziła, że wprowadza powoli nowe zmiany, w ramach których jej kliencie będą mogli dokonywać płatności nie tylko kartą, ale również telefonem.

Revolut miał otrzymać nową opcję już jakiś czas temu. O tym, że ją dostanie można było usłyszeć już w kwietniu tego kroku. To właśnie wtedy pojawiły się pierwsze doniesienia o tym, iż firma ma w planach dodanie Google Pay do listy dostępnych opcji. Wtedy jednak nie podano, kiedy dokładnie można spodziewać się wprowadzenia zmian.

Google Pay z opcją dodania karty Revolut tylko dla wybranych

Revolut, jak mówią pierwsi użytkownicy, dodał opcję Google Pay, ale jedynie dla nielicznych. Firma potwierdziła, że aktualnie funkcja jest dostępna w ramach testów beta, więc korzystają z niej jedynie wybrani klienci. Potwierdzono przy tym, że ma być ona dostępna dla szerszej grupy odbiorców już niedługo. Klienci Revoluta donoszą również, iż aktualnie da się podpiąć jedynie karty MasterCard. Karty Visa natomiast zostają odrzucone.

Revolut to usługa, która pozwala na trzymanie środków w 25 różnych walutach, które można przesyłać za darmo. Nie ma tu żadnych opłat. Wymiana walut odbywa się po kursach międzybankowych. Londyńczycy twierdzą, że będą w stanie zachęcić klientów, bo uda mu się wyeliminować ukryte opłaty bankowe. Dodatkowo kartą MasterCard lub Visa będzie można płacić zbliżeniowo na całym świecie. W ten sposób będzie można uniknąć kosztów przewalutowaniu w aż 130 lokalnych walutach.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z czerwca

Źródło: Cashless

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij