Udostępnij
Tweetnij

Apple Pay w Polsce po tygodniu. Bank Pekao S.A. chwali się dodanymi kartami

Apple Pay w Polsce dostępne jest od nieco ponad tygodnia. Okazuje się, że usługa bardzo spodobała się użytkowników iPhone’ów. Bank Pekao S.A. wybił się i przekazał na własnych mediach społecznościowych, że w tydzień klienci dodali 21 tys. kart. Przedstawiciele banków mBank i BGŻ BNP Paribas, że u nich Apple Pay też spotkało się z dużym zainteresowaniem.

Apple Pay w Polsce dostępne jest od 19 czerwca. Wtedy usługa została uruchomiona w kraju przez dziewięć banków. Już niedługo po tym pojawiły się raporty, jakoby start był znacznie lepszy niż ten, który zaliczył w listopadzie 2016 roku Google Pay (wtedy jeszcze pod nazwą Android Pay). Prawdopodobnie tak było, co zdają się potwierdzać informacje przekazane przez Pekao S.A.

Pekao S.A. przekazało na Twitterze, że po zaledwie tygodniu klienci tego banku dodali do Apple Pay aż 21 tysięcy kart. To naprawdę świetny wynik i pamiętajmy, że mówimy tylko o jednym banku z dziewięciu. Bank chwali się także ponad 20% wzrostem PeoPay. Przedstawiciele innych banków zapewniają nas jednak, że u nich usługa także spotkała się z dużym zainteresowaniem.

Apple Pay w Polsce musiało mieć naprawdę świetny start

Apple Pay w Polsce z pewnością spotkało się także z dużym zainteresowaniem klientów innych banków niż Pekao SA. Sugerują to odpowiedzi, które na Twitterze otrzymaliśmy wczoraj wieczorem od przedstawicieli banków mBank, BGŻ BNP Paribas oraz BZ WBK. Niestety, szczegóły nie są znane, bo na razie są objęte embargo. Z czasem jednak to zejdzie i wtedy powinniśmy dowiedzieć się, ile kart pododawali klienci innych banków.

Apple Pay w Polsce Pekao S.A. banki mBank, BZ WBK start usługi statystyki

W Polsce na Apple Pay musieliśmy czekać naprawdę długo. Usługa została uruchomiona po kilku tygodniach od momentu, gdy oficjalnie jej start potwierdził sam Tim Cook. W kraju usługę wprowadziło dziewięć banków, w tym Alior Bank, Bank Pekao S.A., Bank Zachodni WBK, BGŻ BNP Paribas, Getin Noble Bank, mBank, Raiffeisen Polbank, Nest Bank oraz T-Mobile Usługi Bankowe. Oczywiście, z czasem będzie ich więcej.

Wprowadzenie Apple Pay rozważa ING Bank Śląski, ale ten nie podaje żadnych konkretów. Usługa na pewno jednak pojawi się w Credit Agricole czy PKO. Na więcej szczegółów trzeba jednak poczekać.

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Zobacz, jak dodać go na własnym telefonie

źródło: Twitter

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij