Udostępnij
Tweetnij

Android Pay w Polsce. Za zakupy zapłacisz smartfonem

Usługa Android Pay debiutuje w Polsce. Już od jutra płatności smartfonami klienci wybranych banków będą mogli dokonywać w ponad 400 tysiącach punktów sprzedaży na terenie całego kraju. Na początku będą to klienci banków BZ WBK, T-Mobile Usługi Bankowe oraz Alior Bank. Z czasem także osoby mające pieniądze w mBanku.

Usługa Android Pay debiutuje w Polsce. Już od jutra płatności smartfonami klienci wybranych banków będą mogli dokonywać w ponad 400 tysiącach punktów sprzedaży na terenie całego kraju. Na początku będą to klienci banków BZ WBK, T-Mobile Usługi Bankowe oraz Alior Bank. Z czasem także osoby mające pieniądze w mBanku. Z czasem Android Pay ma pojawić się także w aplikacjach firm trzecich, jak Allegro czy Ceneo.

Android Pay

W Warszawie trwa obecnie konferencja zorganizowana przez polski oddział Google’a, którą poświęcono usłudze Android Pay w Polsce. Nasz kraj jest drugim państwem w Europie (po Wielkiej Brytanii) i zarazem piątym na świecie, gdzie będzie można dokonywać płatności smartfonami z systemem Android. Szybkie wdrożenie usługi nad Wisłą wynika z rozwiniętej infrastruktury w naszym kraju oraz gotowości partnerów.

Chcąc używać Android Pay wystarczy tylko pobrać aplikację ze Sklepu Play (link do pobrania) i następnie podać numer własnej karty płatniczej czy kredytowej. Płacić smartfonem będzie można w ponad 400 tysiącach punktów sprzedaży w całym kraju. Obsługiwany jest każdy terminal, który przyjmuje płatności zbliżeniowe oraz karty Visa i Mastercard wydane przez zgodne banki. Do działania wymagany jest też smartfon (lub tablet) z wbudowanym NFC oraz systemem Android 4.4 KitKat lub nowszy.

Polska jest drugim krajem w Europie, gdzie dostępny jest Android Pay

Android Pay w Polsce będzie dostępne początkowo dla klientów następujących banków: Alior Bank, BZ WBK oraz T-Mobile Usługi Bankowe. Wkrótce do tego grona dołączy mBank, a z czasem także inne banki. Płatności po zbliżeniu smartfona bez podawania pinu będzie można dokonać do kwoty 50 złotych. Przy wyższych kwotach trzeba będzie podać pin. Podobnie jak w przypadku płatności kartą w sklepach. Z czasem usługa będzie dostępna w aplikacjach, na przykład Allegro, Ceneo czy Uber. Co wynika z faktu, że Android Pay jest otwartą platformą i pozwala na integrację w innych programach.

Bardzo się cieszymy, że polscy użytkownicy urządzeń z Androidem mogą juz korzystać z łatwych i bezpiecznych płatności. Korzystanie z Androida Pay jest bezpieczniejsze i znacznie szybsze od przeszukiwania portfela, by znaleźć plastikową kartę. Klienci mogą płacić Androidem Pay w ponad 400 tys. punktów sprzedaży w Polsce, a niebawem także w aplikacjach mobilnych – powiedział Pali Bath, Global Head of Payments Products w Google.

Czy płacenie z Android Pay jest bezpieczne?

Korzystanie z Android Pay jest jak najbardziej bezpieczne. W trakcie procesu płacenia nie są udostępniane żadne dane fizycznej karty użytkownika. Używane jest wirtualne konto i proces ochrony tokenizacji. Nie ma więc żadnego ryzyka, że dane karty zostaną ujawnione. Oczywiście, może dojść do sytuacji, że telefon zostanie skradziony i wtedy złodziej będzie mógł nim dokonać płatności do 50 złotych, jak z użyciem zbliżaka. Na szczęście, skradziony smartfon można szybko zablokować z użyciem usługi Menedżer urządzeń Android.

źródło: google  

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij