Udostępnij
Tweetnij

iOS pozwala zablokować dostęp do wybranych aplikacji. Dzięki funkcji Czas na ekranie

iOS 12 wprowadza funkcję o nazwie Czas na ekranie. Okazuje się, że wraz z użyciem jednej z dostępnych tam opcji będziecie mogli zablokować dostęp do poszczególnych aplikacji na iPhone’ach. W ten sposób sprawicie, że nikt bez podania kodu nie będzie mógł podejrzeć zawartości aplikacji. Zobaczmy, jak skorzystać z tej funkcji w iOS 12.

iOS 12 wnosi wiele użytecznych funkcji. Wśród nich Apple wprowadziło także Czas na ekranie. Zastanawialiście się pewnie nieraz nad tym, jak można zablokować dostęp do poszczególnych aplikacji na iPhone’ach, prawda? Dzięki nowej opcji z iOS 12 staje się to w końcu możliwe.

Jak zablokować dostęp do poszczególnych aplikacji na iPhone’ach z iOS 12

iOS 12 dzięki funkcji Czas na ekranie pozwala zablokować dostęp do każdej jednej aplikacji. Mogą to być Zdjęcia czy dowolny komunikator. W ten sposób ukryjecie treści przechowywane w każdej apce. Zobaczmy, jak to prawidłowo zrobić.

1. W iPhonie należy udać się do sekcji Ustawienia i następnie Czas przed ekranem.

2. Następnie należy wybrać nazwę urządzenia w górnej części ekranu, co spowoduje wyświetlenie informacji związanych z czasem spędzonym przed ekranem.

3. Przewijamy ekran w dół, gdzie będą wyświetlane aplikacje. Dotykamy Pokaż więcej, aby znaleźć konkretną aplikację, którą chcemy zablokować.

iOS 12 jak zablokować dostęp do aplikacji w iPhone Czas na ekranie

4. Wybieramy aplikację i dotykamy ikonkę klepsydry znajdującą się po prawej stronie.

5. W nowym oknie ustalamy czas (na przykład 1 minutę), co spowoduje, że po upłynięciu określonego przedziału spowoduje zablokowanie dostępu do aplikacji.

6. Chcąc uzyskać dostęp do tej aplikacji trzeba będzie wpisać kod, który znamy tylko my. Dzięki temu nikt niepowołany nie zobaczy zawartości.

iOS 12 jak zablokować dostęp do aplikacji w iPhone Czas na ekranie

iOS 12 obecnie znajduje się w fazie beta testów. Niedługo będzie dostępny także dla publicznych testerów. We wrześniu aktualizacja zostanie udostępniona przez Apple’a dla wszystkich użytkowników iPhone’ów i iPadów. Docelowo trafi na te same sprzęty, co jedenasta wersja systemu rok temu.

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Zobacz, jak go dodać we własnym telefonie

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij