Udostępnij
Tweetnij

iOS 12 beta 1 – nowości, którymi Apple nie pochwaliło się na WWDC 2018

iOS 12 beta 1 jest już dostępny i dzięki temu deweloperzy aplikacji mogą już wypróbować to oprogramowanie. Nowy system dla iPhone’ów wprowadza nowe funkcje, ale okazuje się, że są także funkcje i nowości, którymi nie pochwalono się na WWDC 2018. Co nowego znajdziemy w iOS 12 beta 1, o czym nie powiedziało głośno Apple?

iOS 12 beta 1 deweloperzy aplikacji otrzymali niedługo po keynote, który otworzył tegoroczną konferencję WWDC 2018. Apple ujawniło, jakie nowości i funkcje pojawią się w nowym systemie dla iPadów i iPhone’ów. Oczywiście, nie przekazano wszystkich informacji. W tym artykule wybraliśmy dla was najciekawsze opcje czy ukryte funkcje, o których gigant z Cupertino głośno nie wspomniał. Zobaczmy, co nowego znajdziemy w pierwszej becie.

iPad dostaje gesty, które ma iPhone X

iOS 12 wprowadza obsługę gestów na iPadach, które pojawiły się wraz z iPhone’em X. Odkrycia dokonał Guilherme Rambo, czyli ten sam deweloper, który doszukał się w systemie Face ID dla iPadów. Nowe gesty na tabletach możecie zobaczyć poniżej.

iOS 12 beta 1 wprowadza znacznie więcej informacji o baterii

Apple w systemie iOS 12 beta 1 wprowadziło znacznie więcej użytecznych informacji o wykorzystaniu baterii. Pojawiają się wykresy, które znamy chociażby z systemu Android. W ten sposób można zobaczyć zużycie z ostatnich 24 godzin lub dłuższego czasu. Dzięki temu będzie można łatwiej zrozumieć, które funkcje i aplikacje zużywają więcej energii od innych. Nowe opcje znajdziecie udając się do sekcji Ustawienia i Bateria.

Apple iOS 12 beta 1 co nowego ukryte funkcje nowości opcje

Skrótami dla Siri można zarządzać

iOS 12 beta 1 wprowadza Shortcuts, czyli specjalne skróty dla różnych akcji dla Siri. W ten sposób można zautomatyzować wiele działań. Co bardzo ważne, takimi skrótami można zarządzać i w dowolnej chwili je usuwać. W tym celu trzeba udać się do sekcji Ustawienia, Siri i wyszukiwanie, a następnie do Moje skróty.

Apple iOS 12 beta 1 co nowego ukryte funkcje nowości opcje

Tryb nie przeszkadzać z nowymi skrótami 3D Touch

Opcja nie przeszkadzać w centrum sterowania z iOS 12 beta doczekała się nowych skrótów 3D Touch. Do wyboru są opcje Przez 1 godzinę, Do wieczora oraz Dopóki tu jestem. Na dole jest także miejsce, gdzie można wybrać własne ustawienia.

Apple iOS 12 beta 1 co nowego ukryte funkcje nowości opcje

Dzielenie haseł pomiędzy pobliskimi iPhone’ami, iPadami i Macami

Apple w iOS 12 wprowadzi możliwość prostego współdzielenia haseł pomiędzy komputerami Mac i sprzętami z iOS, które znajdują się w pobliżu. Obecnie w podobny sposób udostępniane są hasła do zapamiętanych sieci Wi-Fi. Zapewne w przypadku pozostałych haseł będzie to działać podobnie.

iOS 12 beta pozwala szybciej zamykać aplikacje w iPhonie X

iPhone X pozwala na zamykanie aplikacji na ekranie podglądu uruchomionych programów. W iOS 12 beta 1 proces ten jednak uległ uproszczeniu. Dzięki temu można otwarte aplikacje można zamykać bez potrzeby dłuższego przytrzymania palcem karty, którą chce się zamknąć. Niby niewiele, ale jednak cieszy.

iOS 12 skrywa tak naprawdę wiele innych pomniejszych udoskonaleń. Funkcji i nowości oraz często niewidocznych usprawnień jest znacznie więcej. Premiera oprogramowania jest na jesień. Choć w rzeczywistości najpewniej nastąpi to w okolicy połowy września tego roku. Wiemy, że aktualizacja będzie darmowa i trafi na te sprzęty.

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Zobacz, jak go dodać we własnym telefonie

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij