Udostępnij
Tweetnij

iOS 12 beta 1 – jak zainstalować nowy system Apple na iPhone’ach już teraz?

iOS 12 beta 1 to pierwsza poglądowa wersja nowego oprogramowania dla iPhone’ów i iPadów, którą Apple pokazało w trakcie konferencji WWDC 2018. System jest już dostępny dla deweloperów aplikacji i ci mogą zainstalować iOS 12 beta 1 na zgodnych sprzętach. Jak to można zrobić i które iPhone’y są zgodne z nowym systemem?

iOS 12 beta 1 jest pierwszą, poglądową wersją oprogramowania Apple dla iPhone’ów i iPadów. Zgodnie z zapowiedziami, zobaczyliśmy system dziś na WWDC 2018. Teraz nadszedł czas na rozpoczęcie programu pilotażowego. W pierwszej kolejności system będą mogli instalować deweloperzy aplikacji. Jak to zrobić i kto może instalować iOS 12 beta 1 w pierwszej kolejności?

iOS 12 beta 1 zainstalujesz na następujących iPhone’ach i iPadach

  • iPhone 5s, SE, 6, 6 Plus, 6s, 6s Plus, 7, 7 Plus, 8, 8 Plus i X
  • iPad Air i nowszy iPad z 9,7″ ekranem, iPad Pro (dowolny) lub iPad mini Retina 2 lub nowszy
  • iPod touch 6. generacji

Tak zainstalujesz iOS 12 beta 1 drogą OTA

Najwygodniejszym sposobem na zainstalowanie iOS 12 beta 1 jest instalacja specjalnego profilu. W tym celu należy zalogować się na iPhonie czy iPadzie na własnym koncie deweloperskim (można to zrobić tutaj), które wymaga specjalnego dostępu i udać się do sekcji pobierania. Tam można pobrać stosowny profil, który następnie trzeba zainstalować. W tym celu wystarczy już tylko wykonać czynności wyświetlane na ekranie telefonu czy tabletu. Potem pozostaje już tylko uruchomić ponownie urządzenie i udać się do sekcji Ustawienia, Ogólne oraz Uaktualnienia, skąd można pobrać iOS 12 beta 1. Pamiętajcie, że musicie mieć naładowaną baterię w co najmniej 50% lub też sprzęt musi być podłączony do źródła zasilania. W przeciwnym wypadku instalacja nie będzie możliwa.

iOS 11 beta 1 jak zainstalować Apple iPhone iPad macOS 10.14 Mojave beta tvOS 12 beta watchOS 5 beta

iOS 12 beta 1 na ten moment dostępny jest dla deweloperów aplikacji. W niedługim czasie nowy system zostanie udostępniony w ramach Apple Beta Software Program. Wtedy będą mogli go zainstalować wszyscy zainteresowani. Na razie to nie jest możliwe. Spodziewamy się, że druga beta, która będzie dostępna także dla publicznych testerów, zostanie wydana za około 2-3 tygodnie. Na razie trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać.

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Zobacz, jak go dodać we własnym telefonie

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij