Udostępnij
Tweetnij

iOS 12: co nowego w tej aktualizacji Apple dla iPhone’ów?

iOS 12 to najnowsza wersja oprogramowania dla iPhone’ów i iPadów, którą Apple pokazało dziś na WWDC 2018. Jeszcze dziś firma z Cupertino udostępni deweloperom aplikacji iOS 12 beta 1, a tymczasem zobaczmy, co nowego znajdziemy w tym systemie. Aktualizacja wprowadza m.in. ARKit 2.0 czy wiele innych nowości.

iOS 12 to system, który w przygotowaniu był od dawna. Dziś, zgodnie z zapowiedziami, Apple pokazało to oprogramowanie w trakcie keynote, który otworzył tegoroczną konferencję dla deweloperów aplikacji, czyli WWDC 2018. Co nowego znajdziemy w  kolejnym systemie dla iPhone’ów i iPadów? Zobaczmy na szybko najważniejsze nowości.

iOS 12 – co nowego w tej aktualizacji?

iOS 12 to duża aktualizacja oprogramowania dla iPhone’ów i iPadów. Dlatego spodziewaliśmy się naprawdę wielu nowości. Choć, niestety, część z nich, jak odświeżony ekran początkowy, nadal nie zostały wprowadzone. To nastąpi pewnie w przyszłym roku. Znajdziemy jednak inne nowości (w tym z czasem nowe emoji).

iOS 12 wprowadza ARKit 2.0, który rozszerza możliwości platformy o nowe funkcje. Następnie Apple pochwaliło się usprawnieniami w aplikacji Zdjęcia. Ta udoskonalono wyszukiwanie czy wprowadzono sugestie dla współdzielenia zdjęć. Siri doczekała się nowych skrótów i te, dzięki aplikacji Shortcuts, użytkownicy będą mogli dodawać sami. W końcu więc widzimy, jak Apple wykorzystało przejęte Workflow.

iOS 12 co nowego Apple iPhone nowości aktualizacja Facetime shortcuts ARKit 2.0

iOS 12 to także zmiany w aplikacjach, jak Apple News, Books, a CarPlay w końcu będzie wspierać aplikacje do nawigacji firm trzecich. Postawiono także duży nacisk na walkę z uzależnieniem od iPhone’ów. Nowe narzędzia pozwolą lepiej zrozumieć to, jak użytkujemy telefony i ograniczyć czas z nimi spędzany. Co bardzo ważne, wprowadzono grupowanie powiadomień i limity czasu dla aplikacji, z którymi spędza się czas. Będą też cztery nowe Animoji (yay!). Na koniec pokazano rozmowy grupowe w FaceTime, co długo czekaliśmy.

iOS 12 co nowego Apple iPhone nowości aktualizacja Facetime shortcuts ARKit 2.0

iOS 12 dla wszystkich dopiero jesienią

Dziś Apple uruchami beta testy systemu, gdzie iOS 12 beta 1 zostanie udostępniony deweloperom aplikacji. Za dwa lub trzy tygodnie oprogramowanie powinni być dostępne także w ramach Apple Beta Software Program, czyli dostaną je publiczni testerzy. Aktualizacja dla wszystkich odbędzie się dopiero jesienią. Zapewne w okolicy połowy września, ale dokładną datę poznamy dopiero za kilka miesięcy. W trakcie konferencji, gdy zobaczymy nowe iPhone’y. Jeśli zastanawiacie się nad tym, czy wasz iPhone lub iPad dostanie uaktualnienie, to odpowiedź znajdziecie tutaj.

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Zobacz, jak go dodać we własnym telefonie

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij