Udostępnij
Tweetnij

WWDC 2018: gdzie i jak oglądać konferencję Apple z iOS 12?

WWDC 2018 to największa, tegoroczna konferencja Apple poświęcona nowym systemom operacyjnym. Zobaczymy iOS 12, macOS 10.14, tvOS 12 i watchOS 5. Firma z Cupertino udostępni live stream z tego wydarzenia. Jeśli zastanawiacie się nad tym, gdzie oglądać konferencję WWDC 2018, to odpowiedź znajdziecie w tym artykule.

WWDC 2018 startuje już jutro. Dokładnie o godzinie 19:00 naszego czasu rozpocznie się keynote, gdzie Tim Cook i spółka zaprezentują nowe systemy, w tym iOS 12, który był obiektem wielu przecieków (nowe emoji w drodze 🤩) macOS 10.14 (podobnie), watchOS 5 oraz tvOS 12. Niedługo po tym oprogramowanie będzie dostępne w wersjach beta. Plotki sugerują, że w trakcie WWDC 2018 nie powinniśmy spodziewać się żadnych premier sprzętu Apple. To jednak okaże się niedługo. Gdzie będzie można oglądać live stream?

WWDC 2018 będzie transmitowane na żywo. To oznacza, że będzie je mógł obejrzeć każdy zainteresowany pod tym adresem. Pod warunkiem, że zostaną spełnione pewne wymagania. Te przedstawiają się następująco.

  • iPhone, iPad lub iPod touch z Safari i systemem iOS 10 lub nowszym
  • Komputer Mac z Safari i macOS Sierra lub nowszą wersją
  • Komputer z Windows 10 i Microsoft Edge
  • Apple TV 2. generacji lub nowsze

Apple Events WWDC 2018 Apple TV live stream gdzie oglądać

Jak nietrudno zauważyć, na sprzętach firmy z Cupertino i komputerach z Windows 10 nie stanowi to większego problemu. Co jednak zrobić, aby obejrzeć keynote otwierający WWDC 2018 na urządzeniach z Androidem lub starszą wersją Windows? Na szczęście, jest na to prosty sposób.

Tak obejrzysz konferencję WWDC 2018 na systemach Android i Windows

Pamiętacie te czasy, gdy oglądanie konferencji Apple na sprzętach bez logo nadgryzionego jabłka było mocno utrudnione? Trzeba było uruchamiać VLC lub podobny program i następnie wklejać specjalny link. Te czasy, na szczęście, odeszły już w niepamięć. WWDC 2018 obejrzycie bez żadnego kombinowania.

WWDC 2018 będzie można oglądać także na innych sprzętach niż wyżej wymienione. Jedyne co potrzebujecie, to aktualnej wersji przeglądarki Chrome (link) lub Firefox (link). Apple wspomina jedynie, że jest tu wymagane wsparcie dla MSE, H.264 oraz AAC. Najnowsze wersje tych programów nie powinny płatać żadnych problemów.

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Zobacz, jak go dodać we własnym telefonie

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij