Udostępnij
Tweetnij

Apple Pay w Polsce: te banki mogą niedługo dodać wsparcie

Apple Pay w Polsce dostępne jest od tygodnia, jednak taką opcję oferuje ograniczona liczba banków. Jest jeszcze wiele takich, które nie mają takiej funkcji w zestawie usług. Wkrótce może się to zmienić. Swoją gotowość do wprowadzenia Apple Pay deklaruje PKO i Credit Agricole. Citi Handlowy, Millennium i Euro Bank nie są jeszcze zdecydowane.

Apple Pay, jak już pewnie zauważyliście, jest już dostępne w Polsce od tygodnia. Posiadacze iPhone’ów i zegarków Apple Watch mogą zatem swobodnie płacić swoimi urządzeniami. O ile, oczywiście, ich banki na to pozwalają. Jest już sporo takich placówek, jednak nie wszystkie banki mają taką opcję. Wkrótce lista może się jednak powiększyć.

Serwis Cashless postanowił dowiedzieć się, jakie są szanse na to, że liczba banków z ofertą Apple Pay może się wkrótce powiększyć. Zgłosił się zatem do wszystkich osobiście z takim pytaniem. Z informacji, którą podało PKO można wnioskować, że ten bank będzie miał właśnie taką opcję jeszcze w trzecim kwartale tego roku. Dokładna data nie została jeszcze podana. PKO udostępni funkcję posiadaczom rachunków w Inteligo. Będą z niej mogli korzystać zarówno ci, którzy korzystają z kart Visa, jak i Mastercard.

Apple Pay obiecuje również Credit Agricole. Tutaj jednak nie podano żadnych konkretnych szczegółów na ten temat. Nie wiadomo zatem, kiedy taka opcja miałaby zostać wprowadzona. Wiadomo, że inne banki na tę chwilę wypowiadają się w sposób bardzo wymijający. Tak jest chociażby w przypadku takich banków jak Citi Handlowy, Millennium i Euro Bank.

Apple Pay może wkrótce zawitać również w ING Bank Śląski

Ten ostatni ma odpowiednią infrastrukturę do wdrożenia takiej opcji i umożliwia płatności poprzez Google Pay. Przedstawiciele banku nie chcą jednak wypowiadać się na ten temat, choć prawdopodobnie taka funkcja ostatecznie zostanie wprowadzona. ING Bank Śląski natomiast nie wypowiedział się na ten temat, jednak z nieoficjalnych informacji, które uzyskał Cashless wynika, że ten bank również wprowadzi możliwość płacenia iPhone’em czy Apple Watchem. Jak już wasz bank na to pozwoli, pod tym linkiem znajdziecie przewodnik do tego, jak dodać kartę. Lista banków aktualnie oferujących usługę składa się na Alior Bank, Bank Pekao S.A., Bank Zachodni WBK, BGŻ BNP Paribas, Getin Noble Bank, mBank, Raiffeisen Polbank oraz T-Mobile Usługi Bankowe. Nie wiadomo czy i kiedy pojawi się w Polsce Apple Pay Cash.

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Jak go dodać we własnym telefonie?

Źródło: Cashless

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij