Udostępnij
Tweetnij

Apple Pay w Polsce od dziś. Te banki wspierają usługę

Apple Pay w Polsce. Aż chce się powiedzieć „w końcu”, bo ta usługa wystartowała już kilka lat temu i na dostępność w kraju musieliśmy długo czekać. Apple Pay w końcu jednak dotarło do Polski i rodzime banki, ale tylko wybrane, już obsługują to rozwiązanie. Ich klienci w końcu będą mogli dokonywać płatności iPhone’ami.

Apple Pay w Polsce to temat, który zaczął pojawiać się w zasadzie zaraz po uruchomieniu tej usługi w Stanach Zjednoczonych. Niestety, na dostępność w kraju, pomimo wielu plotek z przeszłości, musieliśmy czekać do teraz. Dziś, zgodnie z zapowiedziami, wybrane polskie banki ogłosiły, że wspierają usługę i dzięki temu ich klienci mogą w końcu dokonywać płatności zbliżeniowych z użyciem iPhone’ów (wykaz zgodnych modeli znajdziecie tutaj).

Apple Pay w Polsce zostało potwierdzone przez Tima Cooka już w trakcie omawiania wyników finansowych firmy za poprzedni kwartał. Wtedy na liście nowych państw, gdzie zostanie wprowadzone to rozwiązanie, pojawiły się także Norwegia oraz Ukraina. W tym ostatnim kraju usługę uruchomiono już w maju. My musieliśmy poczekać do dziś.

Apple Pay w Polsce tylko dla klientów wybranych banków

Niestety, co zresztą było wiadomo nie od dziś, Apple Pay w Polsce nie jest dostępne dla wszystkich. Na wprowadzenie wsparcia zdecydowały się tylko wybrane banki z kraju. Są to Alior Bank, Bank Pekao S.A., Bank Zachodni WBK, BGŻ BNP Paribas, Getin Noble Bank, mBank, Raiffeisen Polbank oraz T-Mobile Usługi Bankowe. Lista banków jest więc dosyć krótka. Część z nich dopiero przymierza się do wprowadzenia tej usługi dla własnych klientów.

Apple Pay nie będzie dostępne w Polsce dla klientów ING Banku Śląskiego. Ten niedawno dopiero wprowadził wsparcie dla Google Pay. Jak dobrze wiemy, Android Pay wystartował w naszym kraju już ponad półtora roku temu. Przedstawiciele tego banku twierdzą jednak, że biorą pod uwagę możliwość wprowadzenia usługi, ale konkretów na razie brak.

Apple Pay w Polsce premiera jakie banki iPhone Alior Bank, Bank Pekao S.A., Bank Zachodni WBK, BGŻ BNP Paribas, Getin Noble Bank, mBank, Raiffeisen Polbank oraz T-Mobile Usługi Bankowe

Chcąc zacząć korzystać z usługi Apple Pay w Polsce musicie uruchomić na iPhonie aplikację Wallet. Następnie musicie wprowadzić własną kartę. Ta zostanie zweryfikowana. Jeśli wszystko będzie w porządku, to za kolejne zakupy będziecie mogli zapłacić iPhone’em, jak i zegarkiem Apple Watch.

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Jak go dodać we własnym telefonie?

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij