Udostępnij
Tweetnij

Apple Pay w Polsce: jak dodać kartę na iPhone’ach?

Apple Pay w Polsce dostępne jest od dziś. Użytkownicy iPhone’ów będący klientami wybranych banków mogą płacić własnymi telefonami. Najpierw trzeba będzie jednak dodać własną kartę. Jak to zrobić? Dodawanie nowej karty, która zostanie powiązana z Apple Pay, jest bardzo proste. Zobaczcie, jak to zrobić krok po kroku.

Apple Pay w Polsce jest już dostępne. W końcu będziecie mogli płacić iPhone’ami. W zeszłym tygodniu dowiedzieliśmy się, które banki zaoferują wsparcie. W tym krótkim poradniku podpowiemy wam również, jak dodać nową kartę. Wszak bez tego nie będziecie mogli korzystać z usługi w naszym kraju. Wynika to z faktu, że nie zawsze wasza karta powiązana z Apple ID zostanie automatycznie zaciągnięta.

Jak dodać nową kartę do Apple Pay na iPhone’ach

Nowa karta dla Apple Pay może zostać dodana na iPhone’ach. Jest to bardzo prosta czynność. Musicie tylko wykonać kroki opisane poniżej.

1. Uruchamiacie aplikację Wallet i następnie wybieracie opcję Dodaj nową kartę lub ikonkę + w prawym górnym rogu.

2. Zostanie wyświetlony komunikat powitalny Apple Pay, gdzie będziecie mogli dowiedzieć się, co dzieje się z waszymi danymi. W celu przejścia do okna dodawania nowej karty należy dotknąć kontrolkę Dalej.

3. Dodanie nowej karty jest proste i najlepiej umieścić ją w ramce. Można też wprowadzić dane karty ręcznie poprzez dotknięcie opcji Podaj szczegóły karty ręcznie.

Apple Pay w Polsce jak dodać kartę jakie banki jak używać

4. W kolejnym kroku trzeba będzie uzupełnić dodatkowe pola, jak data ważności (jeśli nie zeskanuje się automatycznie) czy 3-cyfrowy kod bezpieczeństwa. Po uzupełnieniu dotykacie opcję Dalej.

Apple Pay w Polsce jak dodać kartę jakie banki jak używać krok po kroku

5. Karta zostanie poddana weryfikacji. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to wkrótce będziecie mogli dokonywać płatności iPhone’ami.

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Zobacz, jak go dodać na własnym telefonie

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij