Udostępnij
Tweetnij

Apple Pay w Polsce jeszcze w tym roku? Raczej można o tym zapomnieć

Apple Pay wdrażane jest na kolejnych rynkach. Ostatnio usługę wprowadzono do Irlandii i jeśli jednak liczycie na to, że Apple Pay wkrótce pojawi się także w Polsce, to raczej nie ma co na to liczyć. Cashless opublikował raport, z którego wynika, że firma z Cupertino nie ma zamiaru wprowadzić w niedługim czasie usługi do Polski. Nic na to nie wskazuje.

Apple Pay wdrażane jest na kolejnych rynkach. Ostatnio usługę wprowadzono do Irlandii i jeśli jednak liczycie na to, że Apple Pay wkrótce pojawi się także w Polsce, to raczej nie ma co na to liczyć. Cashless opublikował raport, z którego wynika, że firma z Cupertino nie ma zamiaru wprowadzić w niedługim czasie usługi do Polski. Nic na to nie wskazuje.

Na łamach polskich blogów co jakiś czas przewijają się informacje, które sugerują, że Apple Pay może w niedługim czasie pojawić się w Polsce. Cóż, rzeczywistość zdaje się jednak być inna. I choć usługa została ostatnio wprowadzona w Irlandii i niedługo ma pojawić się w kolejnych państwach Europy, na przykład we Włoszech, tak na dostępność w kraju w tym roku raczej nie ma co liczyć.

Apple Pay w Polsce

Cashless raportuje, że operator boon, a więc aplikacji, którą przez jakiś czas można było używać w Polsce w powiązaniu z Apple Pay, firma Wirecard zarejestrowała także spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością w Polsce. Dokładnie z siedzibą przy ulicy Jasnej w Warszawie. I część osób wiąże to z rychłą dostępnością Apple Pay w Polsce. Tak jednak pewnie nie będzie.

Apple Pay w Polsce raczej nie w tym roku

Wirecard zajmuje się nie tylko aplikacją boon. Oferuje także inne usługi, jak na przykład obsługę Checkout Portal. I dlatego entuzjazm fanów iPhone’ów i innych sprzętów z logo nadgryzionego jabłka warto nieco ostudzić. Wejście na polski rynek może być związane z zupełnie inną działalnością. Nasz kraj ma świetnie przygotowaną infrastrukturę pod takie usługi, jak Apple Pay. Co zresztą dostrzegło Google, które jesienią zeszłego roku wraz z kilkoma bankami uruchomiło nad Wisłą usługę Android Pay.

Polska nie jest zbyt ważnym rynkiem dla Apple’a i takie są fakty. Cashless dodaje, że nic obecnie nie wskazuje na rychły debiut usługi firmy z Cupertino w Polsce i dodaje, że informacje pojawiające się na różnych serwisach są po prostu bezpodstawne. Polski na liście krajów do wdrożenia Apple Pay podobno na ten rok nie ma, co mnie osobiście niespecjalnie dziwi. Pomimo dobrze przygotowanej infrastruktury.

Zobacz także >> Te skróty 3D z iPhone’ów 6s/7 z pewnością warto znać

Konkurencyjne Android Pay wprowadzono w połowie listopada. W tym przypadku do pełni szczęścia też jednak wiele brakuje, bo Android Pay obsługiwany jest obecnie tylko przez kilka banków i płatności smartfonami można dokonywać w punktach tylko posiadając kartę z partnerskich banków. W pozostałych przypadkach nie jest to możliwe.

iOS 10: sztuczki, triki i ukryte funkcje, które warto znać

Na poniższych filmach obejrzysz nowości wprowadzone w iOS 10:

 źródło: Cashless, iMagazine
sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij