Udostępnij
Tweetnij

Apple Pay dostępne na Ukrainie. Kiedy w Polsce?

Apple Pay niedługo ma być dostępne w Polsce, co potwierdził niedawno sam Tim Cook. Tymczasem usługa wystartowała u naszych wschodnich sąsiadów. Ukraina jest kolejnym państwem, gdzie można dokonywać płatności iPhone’ami. Możliwe, że debiut Apple Pay w Polsce zbiegnie się z premierą systemu iOS 11.4, który jest już blisko.

Apple Pay w Polsce zostało już potwierdzone. Zrobił to sam CEO firmy z Cupertino, Tim Cook. Miało to miejsce w trakcie telekonferencji, gdy omawiano ostatnie wyniki kwartalne. Wtedy dowiedzieliśmy się, że Apple Pay trafi także do Norwegii i Ukrainy. Tymczasem dziś nasi wschodni sąsiedzi już uzyskali dostęp do tej usługi i mogą dokonywać płatności w sklepach z użyciem iPhone’ów.

Apple Pay na Ukrainie dostępne jest zarówno dla użytkowników kart MasterCard, jak i Visa. Z usługi mogą korzystać klienci banku Privatbank. Niedługo także klienci Oschadbanku. Ostatnio usługa debiutowała na terenie Włoch.

Apple Pay w Polsce może zostać wprowadzone wraz z iOS 11.4

Apple Pay w Polsce może pojawić się w naprawdę niedługim czasie. Niewykluczone, że debiut usługi zbiegnie się w czasie z wydaniem systemu iOS 11.4. Ten obecnie znajduje się na etapie beta testów, ale możliwe, że te dobiegają pomału do końca. Jak sugerował Dawid, przy okazji wydania piątej bety systemu, duży rozmiar aktualizacji wskazuje na to, że to wersja GM (Golden Master).

Apple Pay w Polsce kiedy

iOS 11.4 w wersji GM może więc już być w rękach deweloperów aplikacji i testerów. Możliwe, że wkrótce system zostanie zwolniony dla wszystkich użytkowników. I właśnie może wtedy dowiemy się, że Apple Pay jest już dostępne w Polsce.

Apple Pay w Polsce powinno być dostępne na starcie dla klientów BZ WBK. Nie wiadomo jednak, jak to będzie w przypadku klientów innych banków. Wiemy, że parę z nich rozważało wprowadzenie tej usługi, a nawet prowadziło testy infrastruktury technicznej. Szczegóły poznamy jednak dopiero w momencie oficjalnego debiutu usługi na terenie naszego kraju. Pozostaje liczyć na to, że ta nie będzie dostępna wyłącznie dla klientów jednego czy dwóch banków, a więcej.

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Zobacz, jak go dodać we własnym telefonie

źródło: Macrumors

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij