Udostępnij
Tweetnij

Apple Pay w Polsce jeszcze w tym roku. Tim Cook potwierdza

Apple Pay w Polsce ma być dostępne w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Taką informację potwierdził sam Tim Cook, CEO firmy z Cupertino, w trakcie telekonferencji, gdzie omawiano ostatnie wyniki finansowe. To oznacza, że Apple Pay w Polsce będzie dostępne najpewniej jeszcze w tym roku, ale dokładny termin nie jest znany.

Apple Pay w Polsce do tej pory było tematem, który co jakiś czas powracał w plotkach. Prawda jest jednak taka, że co chwilę słyszeliśmy o kolejnych terminach wprowadzenia tej usługi do kraju. Ostatnio, że w pierwszej połowie tego roku, a potem, że w ostatnim kwartale. Tak naprawdę to ostateczna decyzja leżała w rękach firmy z Cupertino. Teraz Tim Cook potwierdził, że Apple Pay w Polsce ma być dostępne w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Tim Cook przekazał taką informację w trakcie omawiania ostatnich wyników finansowych firmy z Cupertino za poprzedni kwartał (dla Apple’a był to drugi kwartał 2018 roku fiskalnego). Wtedy dowiedzieliśmy się, że Apple Pay trafi wkrótce do Polski, Norwegii i Ukrainy. Nie wiadomo jednak, kiedy dokładnie to nastąpi. Cook powiedział tylko tyle, że w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Apple Pay w Polsce najpewniej w tym roku

Nie wiadomo, ile dokładnie czasu będziemy czekać na Apple Pay w Polsce. Jest jednak niemal pewnym, że usługa będzie dostępna jeszcze w tym roku. Tim Cook zazwyczaj mówiąc o wprowadzeniu płatności iPhone’ami na terenie kolejnych krajów, robił to na kilka miesięcy przed wdrożeniem usługi, a czasem było to nawet tylko kilka tygodni.

Apple Pay w Polsce kiedy

Trudno powiedzieć, czy Apple Pay w Polsce pojawi się wraz z premierą systemu iOS 11.4, który aktualnie znajduje się w fazie beta testów (wczoraj udostępniono trzecią betę). Jest to możliwe, ale z drugiej strony trzeba brać pod uwagę fakt, że może to nastąpić dopiero wraz z wydaniem systemu iOS 12. Ten zostanie oficjalnie zapowiedziany na początku czerwca, gdy odbędzie się keynote otwierający konferencję WWDC 2018. Być może wtedy poznamy więcej szczegółów.

Polska była jednym z pierwszych krajów, w których pojawiła się usługa Android Pay. Miało to miejsce w połowie listopada 2016 roku. Na Apple Pay trzeba było czekać dłużej. Na szczęście, nie powinno to już długo potrwać.

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Zobacz, jak go dodać we własnym telefonie

źródło: Macrumors

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij