Udostępnij
Tweetnij

iOS 12: połączenie alarmowe spowoduje udostępnienie lokalizacji iPhone’a

iOS 12 otrzyma wiele przydatnych funkcji, ale teraz Apple zapowiada jedną z tych najciekawszych. Okazuje się, że od jesieni, kiedy pojawi się stała wersja systemu, będzie możliwość automatycznej lokalizacji iPhone’a. Nastąpi to, gdy wykonacie połączenie alarmowe. Pomoże to w szybkiej lokalizacji poszkodowanego i umożliwi sprawniejszą pomoc.

iOS 12 dostanie bardzo przydatną funkcję, która niejednemu użytkownikowi iPhone’a może w przyszłości uratować życie. Jak informuje Apple, nowa wersja systemu dostarczy możliwość udostępniania lokalizacji dzwoniącego osobie znajdującej się po drugiej stronie słuchawki. Wystarczy wybrać połączenie alarmowe, by taka opcja automatycznie się włączyła.

Zmiana w iOS 12 opiera się na wdrożonym w 2015 roku systemie Hybridized Emergency Location (HELO) firmy Apple, który zostanie zintegrowany z istniejącym oprogramowaniem w „wielu” systemach centrów 911 przy pomocy awaryjnej firmy technologicznej RapidSOS. To przyspieszy wdrożenie nowej generacji numerów alarmowych dla wszystkich użytkowników.

Apple iOS 12 połączenie alarmowe lokalizacja iPhone

Nowa opcja w iOS 12 aktualnie jedynie w USA

Warto zaznaczyć, że aktualnie taka opcja będzie działała jedynie dla ograniczonej liczby posiadaczy iPhone’ów. Będzie dostępna jedynie dla użytkowników mieszkających w Stanach Zjednoczonych, którzy korzystają z numeru alarmowego 911. Apple podkreśla jednak przy tym prywatność takiego użytkownika. Jak mówi w oficjalnym komunikacie prasowym, takie dane nie będą mogły być udostępniane do celów innych niż awaryjne.

Jak donoszą zagraniczne media, w prawie 80% przypadków w trakcie rozmów o wspomnianym charakterze rozmówca po drugiej stronie ma problem w lokalizacji poszkodowanego. Nowa technologia może znacznie ułatwić dotarcie do takiej osoby. Nie wiadomo jednak czy w ogóle i ewentualnie kiedy będzie dostępna w Polsce.

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Zobacz, jak go dodać na własnym telefonie

Źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij