Udostępnij
Tweetnij

Revolut wchodzi do Polski. Chce rzucić wyzwanie polskim bankom

Revolut, który jest gigantem fintech, zdecydował się na oficjalne wejście do Polski. Co prawda, rodacy już od dawna korzystają z tej aplikacji i zapewne niejeden z was ma kartę Revoluta. Londyńska firma wierzy jednak, że wchodząc na nasz rynek będzie w stanie konkurować z dużymi bankami i ma co do tego konkretne plany.

Revolut zdecydował się na oficjalne wejście do Polski, o czym poinformowano media dziś rano. Londyński gigant fintech wiąże duże plany z naszym rynkiem i twierdzi, że do końca tego roku będzie w stanie pozyskać nawet 150 tysięcy nowych klientów. Firma jest na rynku od lipca 2015 roku i do tej pory zdołała zachęcić do siebie ponad 1,5 mln osób z różnych krajów.

Revolut jest dobrze znany części Polaków. Zapewne wielu z was ma konto w tej usłudze, a niejeden użytkownik dysponuje także kartą Revoluta, które ostatnio można było zamawiać za darmo. Teraz będzie można liczyć na wsparcie oferowane lokalnie.

Revolut w Polsce można oznaczać pewne problemy dla polskich banków

Revolut to usługa, która pozwoli wam na trzymanie środków w 25 różnych walutach, które będziecie mogli przesyłać za darmo. Nie ma tu żadnych opłat. Wymiana walut odbywa się po kursach międzybankowych. Londyńczycy twierdzą, że będą w stanie zachęcić klientów, bo uda mu się wyeliminować ukryte opłaty bankowe. Dodatkowo kartą Mastercard lub Visa będzie można płacić zbliżeniowo na całym świecie. W ten sposób będzie można uniknąć kosztów przewalutowaniu w aż 130 lokalnych walutach.

Pobierasz aplikację i po trzech minutach masz konto

Revolut wymaga do działania konta, które należy stworzyć w specjalnej aplikacji (linki do pobrania z App Store i Sklepu Play znajdziecie niżej). Utworzenie konta zajmuje tylko trzy minuty. Potem będziecie już mogli doładowywać je własnymi środkami. Oferowane jest także wsparcie dla kryptowalut, jak Bitcoin, Litecoin czy Ethereum.

Zauważyliśmy, że największe polskie banki budują produkty i doświadczenie pełnej bankowości mobilnej w sposób powolny. Jesteśmy tu by dostarczyć polskim konsumentom alternatywę w postaci innowacyjnej bankowości i łatwy dostęp do usług finansowych dla każdego, kto chce zwiększyć bezpośrednią kontrolę nad swoimi finansami.

Chcemy nie tylko przedefiniować tradycyjne usługi finansowe, ale oprzeć je całkowicie na technologii, oferując cyfrowy portfel do zarządzania domowym budżetem i kategoryzacji wydatków, rozszerzony zakres bezpieczeństwa, z opcją zablokowania i odblokowania karty na jedno kliknięcie czy kontrolą dostępu opartą na geolokalizacji.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z lutego

Źródło: informacja prasowa

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij