Udostępnij
Tweetnij

Google Chrome doczeka się fajnej funkcji. Nowa karta dostanie tło, które ustawisz sam

Google Chrome w wersji Canary doczekało się świeżej, ciekawej opcji dotyczącej nowej karty otwieranej przez użytkownika. Pozwala ona na dostosowywanie wyglądu tej zakładki. Do tej pory taka karta była biała. Teraz nowa opcja pozwala na dostosowywanie jej wyglądu poprzez tło. Nie wiadomo, czy w stałej wersji przeglądarki ten motyw także się pojawi.

Chrome wciąż się zmienia. Google nie ma zamiaru poprzestawać na doskonaleniu swojej przeglądarki. Teraz wersja Canary otrzymała świeży wygląd nowej zakładki. Być może zostanie on wprowadzony do nowej wersji przeglądarki w przyszłości.

Chrome od lat ma swoją wersję wyglądu nowej karty, kiedy ja otwieramy. Nie pojawia się w niej nic ciekawego i w zasadzie od zawsze była ona bez kolorów. Pojawiała się przy tym po prostu biała karta. Teraz może się to zmienić, ponieważ kolejni użytkownicy donoszą, że w wersji Canary pojawiła się nowa opcja pozwalająca na dostosowywanie tej strony poprzez tło.

google chrome canary nowa karta tło tapeta

Chrome Canary otrzymało zębate kółko, które pojawia się na dole ekranu, kiedy uruchamiamy nową kartę w przeglądarce. Po jego wybraniu pojawia się opcja dostosowania tego elementu. Jak widać na załączonym zrzucie ekranu, opcja ta umożliwia wybór własnej tapety. Tło na razie jednak nie można dodać.

google chrome canary nowa karta tło tapeta

Chrome Canary ma już nową opcję, ale jest z nią pewien problem

Choć nowa wersja przeglądarki jest już dostępna i opcja pojawia się u niektórych użytkowników, okazuje się, że jest z nią pewien problem. Po wybraniu tego przycisku uruchamia się proces wyboru tapety, ale wciąż jeszcze nie działa ich ustawienie. Oznacza to, iż jest to dopiero wczesna wersja testowa. Nie wiadomo, czy w ogóle pojawi się w stałej wersji. Być może jednak Google będzie chciało ją rozwinąć i wprowadzi we wrześniu, bo wtedy program doczeka się wielu zmian z okazji dziesięciolecia od premiery.

Zobacz również: Najlepsze aplikacje na Androida z maja

Źródło: AndroidPolice

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij