Udostępnij
Tweetnij

Google Chrome dostanie na urodziny elementy Material Design 2

Google Chrome ma dostać nowe elementy oparte na języku projektowania Material Design 2, który już jest w przygotowaniu. Zdaje się, że poznaliśmy dokładną datę wprowadzenia zmian. Ma to nastąpić dokładnie 2 września tego roku, kiedy to Google Chrome będzie świętować dziesiąte urodziny. Przeglądarka będzie bardziej przyjazna na ekranach dotykowych.

Google Chrome doczeka się w niedługim czasie zmian w interfejsie. Zostaną wdrożone elementy oparte na języku projektowania Material Design 2. Pierwsza odsłona tego rozwiązania zadebiutowała wraz z Androidem 5.0 Lollipop. Potem gigant z Mountain View zaczął implementować elementy Material Design w różnych własnych programach.

Material Design 2 w przeglądarce Chrome ma sprawić, że ta będzie bardziej przyjazna na ekranach dotykowych. Chcąc to uczynić Google musi dostosować odpowiednio interfejs pod kątem pracy z użyciem palców. To można zrobić poprzez zwiększenie wybranych kontrolek i innych elementów. Tak też się stanie. W rzeczywistości w ostatnich kompilacjach aplikacji w wersji Chrome Canary czy Chromium znajduje się flaga o nazwie chrome://flags/#top-chrome-md, która pozwala aktywować zmiany. Co się dokładnie zmienia? To możecie zobaczyć poniżej. U góry widzicie stary interfejs górnej części okna przeglądarki, a niżej po zmianach.

Google Chrome Material Design 2 Google Chrome Material Design 2

Google Chrome dostanie Material Design 2 we wrześniu

Google Chrome będzie obchodzić dziesiąte urodziny dokładnie 2 września. Wtedy upłynie dziesięć lat od pierwszego wydania tej przeglądarki. Swoją drogą, jak ten czas szybko płynie, prawda? Warto jednak dodać, że nawiązania MD2 w commitach nie zawsze dotyczą optymalizacji związanych z lepszym przystosowaniem ekranu pod kątem pracy z użyciem rąk. Wiadomo jednak, że gigant z Mountain View planuje wprowadzić modyfikacje dokładnie 2 września.

Wiele elementów, które dostanie Chrome, mogą zostać zaczerpnięte z systemu Android P, choć pamiętajmy, że owe modyfikacje mają dotyczyć głównie przeglądarki na desktopy, a nie urządzenia mobilne. W tym ostatnim przypadku jakieś zmiany również mogą zostać wdrożone, ale na szczegółowe informacje trzeba będzie jeszcze poczekać. W ciągu kilku najbliższych miesięcy wszystko powinno się wyjaśnić.

Google zapewne uchyli rąbka tajemnicy na temat Material Design 2 w przyszłym miesiącu na konferencji I/O 2018. Wtedy też zostaną omówione najważniejsze nowości w systemie Android P. Tegoroczne wydarzenie dla deweloperów odbędzie się w dniach 8-11 maja. Nie pozostaje nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i czekać na więcej informacji.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na urządzenia z Androidem z marca

źródło: XDA-Developers

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij