Udostępnij
Tweetnij

Mapy Apple z asystentem pasa ruchu również w Polsce

Mapy Apple doczekały się bardzo ciekawej opcji wraz z pojawieniem się iOS 11. Nowa wersja wprowadziła przede wszystkim funkcję o nazwie asystent pasa ruchu. Ta opcja była jednak dostępna jedynie dla wybranych krajów. Na liście nie znalazła się jednak Polska. Teraz w końcu gigant z Cupertino udostępnia rozwiązanie również u nas.

Mapy Apple wciąż starają się dorównać niedoścignionemu gigantowi – Mapom Google. Wraz z pojawieniem się iOS 11 można było zauważyć również wiele zmian. Jedną z nich był asystent pasa ruchu. Pojawiał się on jedynie w niektórych, wybranych krajach, jednak nie w Polsce. W końcu się to zmieniło.

Asystent pasa ruchu w aplikacji Mapy Apple łącznie w 19 krajach

Mapy Apple doczekały się w końcu asystenta pasa ruchu również w naszym kraju. Oryginalnie można było z niego korzystać w niektórych państwach. Teraz także lista jest ograniczona i skupia się wyłącznie na 19 różnych krajach. Na liście znalazły się Australia, Austria, Belgia, Kanada, Chiny, Czechy, Finlandia, Francja, Niemcy, Węgry, Irlandia, Holandia, Nowa Zelandia, Republika Południowej Afryki, Polska, Szwecja, Szwajcaria, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone.

Mapy Apple ios 11 asystent pasa ruchu

O co jednak dokładnie chodzi? Asystent pasa ruchu informuje użytkownika map, który z pasów powinien zająć przy najbliższym skrzyżowaniu czy rozwidleniu dróg. Jesteśmy wtedy informowani z pomocą specjalnych, graficznych znaków na naszej mapie, gdzie aktualnie mamy się udać. Przyznajcie bowiem, że niejednokrotnie znaki drogowe są mylące i często lądujecie w zupełnie innym miejscu niż powinniście.

Mapy są już gotowe do aktualizacji. Na powyższych zrzutach ekranu możecie zobaczyć, jak dokładnie wyglądają nowe zmiany. Z pewnością będą się cieszyć ci, którzy często wyjeżdżają do miejsc, których kompletnie nie znają. Pomoże to przede wszystkim przy zjazdach z autostrad, które bywają momentami zawiłe.

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Zobacz, jak go dodać u siebie

Źródło: Marcrumors

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij