Udostępnij
Tweetnij

iOS 11.3 nie wprowadza wszystkich z planowanych funkcji. Co Apple usunęło?

iOS 11.3 to większa aktualizacja oprogramowania dla iPhone’ów i iPadów, którą Apple udostępniło wczoraj. Niestety, okazuje się, że część z przygotowywanych funkcji nie pojawiła się w tym systemie. Po prostu, na ten moment firma z Cupertino z nich zrezygnowała. Pozostaje wierzyć, że pojawią się w aktualizacji iOS 11.4.

iOS 11.3 został udostępniony dla wszystkich użytkowników wczoraj wieczorem. To większa aktualizacja oprogramowania iPhone’ów i iPadów, gdzie wprowadzono całkiem sporo nowości. Okazuje się jednak, że w planach Apple miało trochę więcej. Część z nowych funkcji testowano, ale te finalnie nie zostały jeszcze wprowadzone.

iOS 11.3 nie zawiera nowych funkcji, które zaszyto w technologii AirPlay 2. Jak dobrze wiemy, głośnik HomePod nie zadebiutował z wszystkimi z planowanych opcji. Apple poinformowało w styczniu o braku wsparcia dla multi-room oraz możliwości parowania dwóch głośników w system stereofoniczny. Przekazano, że te opcje pojawią się później. Obsługa wielu źródeł dźwięku była testowana w betach iOS 11.3, a nawet początkowo w wersji 11.2. Niestety, opcji tych nie dodano.

iOS 11.3 beta 1 AirPlay 2

iOS 11.3 nie zawiera także długo wyczekiwanych Wiadomości w iCloud. Co prawda, nawet w ostatniej becie tego systemu to jeszcze działało, ale w finalnej wersji funkcji nie ma. Na synchronizację wiadomości poprzez chmurę ciągle musimy czekać. Nie ma także rozwiązania o nazwie ClassKit, które zapowiedziano przy okazji premiery nowego iPada.

iOS 11.3 beta 1 wiadomości w iCloud

To co Apple nie wprowadziło w iOS 11.3 może pojawić się w iOS 11.4

iOS 11.4 to kolejna większą aktualizacja dla iPhone’ów i iPadów, która została już oficjalnie zapowiedziana. Wiemy, że już niedługo rozpoczną się beta testy tej wersji systemu. Najpierw trafi on w ręce deweloperów aplikacji, ale niedługo po tym powinien zostać wydany również w ramach Apple Beta Software Program i będzie dostępny publicznie.

iOS 11.4 na pewno wprowadzi ClassKit, co Apple już potwierdziło, ale czy pojawią się także Wiadomości w iCloud i wszystkie opcje dla AirPlay 2? Tego nie wiadomo i o tym przekonamy się dopiero z czasem. Pamiętajmy, że nawet jeśli będą dostępne w betach systemu, to docelowo i tak nie muszą zostać wprowadzone w tej wersji. Równie dobrze firma z Cupertino może poczekać do kolejnej dużej wersji systemu, czyli „dwunastki”, której spodziewamy się w trakcie czerwcowej konferencji WWDC 2018. O wszystkim przekonamy się z czasem.

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Zobacz, jak go dodać u siebie

źródło: Redmondpie, opr. własne

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij